Archiwum

VIII Zjazd Absolwentów – zaproszenie/przypomnienie

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów VIII Zjazdu Absolwentów połączonego ze 155-leciem istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się w dniu 13 października 2018r.

W programie

09.00 – Msza św. w Kościele św. Bartłomieja w Koninie w intencji uczniów, nauczycieli i absolwentów I LO
10.30 – Uroczystości Jubileuszowe w hali sportowej
12.00 – Wspólne zdjęcie
12:30- 15.00 Spotkania w klasach oraz sentymentalny spacer na terenie szkoły
18.00 – 02.00 – Bal Absolwentów – hala Rondo

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

/-/ Piotr Rybczyński

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
im. T. Kościuszki w Koninie

/-/ Elżbieta Świder

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność w tym Dniu, który będzie okazją do osobistych spotkań koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy, wspomnień, refleksji i wzruszeń.

Wpłaty na VIII Zjazd Absolwentów w wysokości 110,00 zł (dot. opłaty za udział w balu) należy dokonać na konto Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie nr 08 8530 0000 0000 0114 2000 0001 – w tytule wpłaty: VIII Zjazd Absolwentów, imię i nazwisko ( w przypadku kobiet można podać też nazwisko panieńskie), rok matury oraz klasa lub w kasie szkoły (pokój 204 – II piętro), w terminie do 05.10.2018 r.

Kartka z kalendarza historycznego!

Słynne zabójstwo w tzw. idy marcowe, zniszczenie polskich insygniów koronacyjnych, zamachy na władców europejskich, Cesarstwo 100-dniowe, Dzień Kobiet, przeniesienie stolicy Rosji, pierwszy niemiecki obóz koncentracyjny, początek kariery Lisa Pustyni, ostatnia szarża kawalerii polskiej w historii i śmierć jednego z największych zbrodniarzy XX wieku. To tylko niektóre wydarzenia do których doszło w historii w miesiącu marcu. O tym możecie przeczytać w nowej odsłonie Kalendarza Historycznego. Zapraszam. Szymon Jagodziński 

I LO po raz trzeci w PO WER 2020!

I LO w Koninie po raz trzeci uzyskało dofinansowanie swojego projektu mobilności dla nauczycieli w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W edycji POWER 2020 złożyliśmy projekt pt. “Rozwój nauczycieli sukcesem szkoły”, którego celem jest wspomaganie naszych nauczycieli w zakresie doskonalenia metod pracy i umiejętności językowych nauczycieli przedmiotów humanistycznych, ścisłych, przyrodniczych czy wychowania fizycznego! Jakie działania podejmiemy? Zrealizujemy 25 mobilności do państw tj. UK, Austria, Włochy, Malta czy Hiszpania, gdzie weźmiemy udział w międzynarodowych kursach metodycznych lub językowych. Link do strony projektu

POWER 2016 – blog uczestników

Koncert Walentynkowy

Koncert Walentynkowy w wykonaniu uczniów I LO narodził się z chęci „spotkania się” w rzeczywistości wirtualnej. Samorząd Uczniowski zaproponował uczennicom i uczniom możliwość pokazania się społeczności szkolnej przy okazji miłej okoliczności – Walentynek. Tym razem spotkamy się nie w auli szkolnej ale przed ekranem. Bardzo dziękujemy wszystkim Wykonawcom za udostępnienie domowych nagrań i… zapraszamy na koncert!

Finał Konkursu Walentynkowego

Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzcę w każdej z dwóch kategorii:
I miejsce w kategorii list nieformalny/wpis na blog otrzymuje Anna Ciepła z klasy 1f. Zwycięzcą w kategorii artykuł został Jacek Krupa z klasy II Cg.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy! Zachęcamy wszystkich do lektury i życzymy udanych Walentynek!

Happy Valentine’s Day!

Na nieludzką ziemię – sowieckie deportacje Polaków na Sybir

10 lutego rozpoczęła się pierwsza masowa deportacja Polaków na Sybir, przeprowadzona przez NKWD. Początek deportacji na masową skalę umożliwiło Sowietom zaanektowanie wschodnich województw RP. Po 17 września 1939 roku, kiedy Armia Czerwona przekroczyła granice Polski, na zagarniętych przez nią terenach rozpoczął się terror na niespotykaną dotychczas skalę.
W lutym 1940 roku deportowano łącznie ok.140 tys. polskich obywateli. Według szacunków władz RP na emigracji, w wyniku wywózek zorganizowanych w latach 1940-1941 do syberyjskich łagrów trafiło około miliona osób cywilnych, choć w dokumentach sowieckich mówi się o 320 tysiącach wywiezionych. Część zesłańców wydostała się z łagrów dzięki formowanej na terenie ZSRR armii gen. Władysława Andersa.
Honorowy Klub Wnuka Sybiraka działający przy I Liceum im. Tadeusza Kościuszki przypomina całej społeczności uczniowskiej o tych bolesnych wydarzeniach.