Archiwum

VIII Zjazd Absolwentów – zaproszenie/przypomnienie

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów VIII Zjazdu Absolwentów połączonego ze 155-leciem istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się w dniu 13 października 2018r.

W programie

09.00 – Msza św. w Kościele św. Bartłomieja w Koninie w intencji uczniów, nauczycieli i absolwentów I LO
10.30 – Uroczystości Jubileuszowe w hali sportowej
12.00 – Wspólne zdjęcie
12:30- 15.00 Spotkania w klasach oraz sentymentalny spacer na terenie szkoły
18.00 – 02.00 – Bal Absolwentów – hala Rondo

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

/-/ Piotr Rybczyński

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
im. T. Kościuszki w Koninie

/-/ Elżbieta Świder

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność w tym Dniu, który będzie okazją do osobistych spotkań koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy, wspomnień, refleksji i wzruszeń.

Wpłaty na VIII Zjazd Absolwentów w wysokości 110,00 zł (dot. opłaty za udział w balu) należy dokonać na konto Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie nr 08 8530 0000 0000 0114 2000 0001 – w tytule wpłaty: VIII Zjazd Absolwentów, imię i nazwisko ( w przypadku kobiet można podać też nazwisko panieńskie), rok matury oraz klasa lub w kasie szkoły (pokój 204 – II piętro), w terminie do 05.10.2018 r.

Zaduszki poetyckie

Twarze Agnieszki Osieckiej – pod takim tytułem odbyły się Zaduszki poetyckie w I LO. W programie przedstawiliśmy sylwetkę zmarłej 22 lata temu poetki, pisarki i reżyserki, autorki ponad dwóch tysięcy wierszy i piosenek, które na stałe weszły do polskiej kultury. Przypomnieliśmy między innymi: Okularników, Białe zeszyty czy Nie żałuję znane z wykonań wybitnych polskich artystów. Nasi młodzi, ale bardzo uzdolnieni uczniowie, pięknie oddali ponadczasowy sens utworów Agnieszki Osieckiej, dostarczając widzom wielu wzruszeń oraz skłaniając do zadumy nad życiem i hierarchią wartości. 

“MedJa – szkoła krytycznego myślenia”

Klasa 1cs w ramach realizacji projektu “MedJa – szkoła krytycznego myślenia” odwiedziła redakcję konińskiego portalu LM.pl. Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat meandrów pracy dziennikarza w lokalnych mediach oraz rzetelności informacji. Następnie dziennikarze B. Skonieczny i A. Braciszewska-Benkahla poprowadzili warsztaty dla grup projektowych. Czworo uczestników zrealizowało swój pierwszy materiał  dziennikarski dotyczący świątecznego wystroju na pl. Wolności. MEDIA

WARSZTATY JĘZYKOWE W PWSZ W KONINIE

W dniu 27 listopada uczniowie grupy dwujęzycznej z klasy 1Eg brali udział w warsztatach językowych na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. 

Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli wypowiadanie się w języku angielskim, słuchanie ze zrozumieniem oraz tworzyli plan podróży w wybrane miejsce. Warsztaty zostały przeprowadzone przez doktora Adama Świątka oraz studentów następujących kierunków: filologia angielska oraz języki obce w mediach i biznesie. Ponadto, odwiedziliśmy wybrane miejsca na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz bibliotekę. Mieliśmy również okazję uzyskać informację na temat wymian studenckich Erasmus.

Już niedługo kolejne spotkanie dla innych klas naszego liceum. Dziękujemy Panu Doktorowi oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej za możliwość organizacji tych cyklicznych wizyt.

Matury próbne w I LO

Od  19 listopada do  22 listopada  153 uczniów  klas maturalnych wzięło udział w maturze próbnej przygotowanej przez  Wydawnictwo OPERON. Na uwagę zasługuje świetna frekwencja, która bardzo nas ucieszyła. W ciągu tych 4 dni abiturienci przystąpili do 13 egzaminów z 9 przedmiotów na 2 poziomach – co daje 767 rozwiązanych arkuszy maturalnych.

Od wtorku  do czwartku młodzież zdawała egzaminy z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego – każdy uczeń miał możliwość zdawania tych przedmiotów zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. W piątek natomiast odbyły się egzaminy z biologii, geografii, fizyki, historii i WOS-u.
Wszystkim egzaminom towarzyszyły ogromne emocje i była to próba generalna tego co nastąpi  za 163 dni – MATURA 2020  zbliża się już wielkimi krokami.

Praktyki w niemieckiej klinice

W tygodniu 11-18 listopada uczeń klasy maturalnej Jakub Figaj miał możliwość odbycia praktyk w niemieckiej klinice Klinikum Frankfurt (Oder) dzięki uprzejmości naszego absolwenta Michała Halejcio, który jest lekarzem w tej klinice.Kuba miał możliwość przyglądać się pracy lekarzy na kilku oddziałach: patomorfologii, radiologii oraz bloku operacyjnym, gdzie mógł pełnić rolę asystenta. Mimo ciężkiej pracy i zmęczenia, Kuba wrócił z bagażem doświadczeń i niezapomnianych przeżyć. Czas, który Kuba spędził w niemieckiej klinice zmotywował go jeszcze bardziej do ciężkiej pracy.

 

Studia w Danii?

W ramach współpracy z Uniwersytetem Południowej Danii (SDU) w czwartek 14 listopada w murach I LO po raz kolejny zagościła studentka i ambasador tej uczelni Martyna Waliszewska, która z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadała naszym uczniom o zaletach studiowania w Danii. Licealiści mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak wygląda uczelnia , jakie możliwości rozwoju oferuje oraz zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, a także z warunkami życia i pracy w Danii. Mamy nadzieję, że to inspirujące spotkanie pomoże naszym uczniom w podejmowaniu odważnych decyzji dotyczących własnej przyszłości. 

Jesteśmy również niezmiernie dumni, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych szkół z oddziałami dwujęzycznymi w Wielkopolsce, które Martyna postanowiła odwiedzić.

Projekt Understanding – zgłoś się już dziś!

Po raz kolejny I LO i międzynarodowa organizacja studencka  AIESEC (największa na świecie!) zapraszają społeczność szkolną do wspólnego projektu, który wspiera Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ numer 10 – Mniej nierówności.
Celem projektu jest wykreowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie interakcji z reprezentantami różnych państw oraz rozwinięcie w młodych osobach empatii, krytycznego myślenia oraz podejmowania własnych, racjonalnych decyzji. Jak osiągnąć tak trudny cel? Poprzez warsztaty z przedstawicielami różnych kultur! Nigdzie nie musisz wyjeżdżać – wszystko na lekcjach języka angielskiego w Twojej szkole!

W tym roku gościmy w I LO 3 wolontariuszy (prawdopodobnie z Australii, Sri Lanki lub innego egzotycznego kraju) przez 3 tygodnie w grudniu i 3 tygodnie w styczniu. 

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie w roli gospodarza, zaproś do siebie na 1 tydzień 1 wolontariusza. Czekamy na Twoje zgłoszenie! Ty zapewniasz miejsce do spania, ciepły posiłek i towarzystwo, a co otrzymujesz w zamian? Twój gość świetnie posługuje się językiem angielskim, więc Ty i cała Twoja rodzina możecie doskonalić umiejętność komunikacji. Ponadto nabywasz nowe  doświadczenia oraz uczysz się współpracy z osobą z innego kręgu kulturowego. Kiedy Ty będziesz na lekcjach, Twój gość poprowadzi warsztaty w języku angielskim zgodnie z opracowanym planem. W każdej chwili możesz liczyć na wsparcie koordynatorek projektu – kontakt przez messenger lub telefoniczny. 

Projekt trwa od 2 do 21 grudnia 2019 r. 

Kolejna tura w styczniu! Od 7 do 25 stycznia 2020 r. 

Jeśli jesteś gotowy/gotowa na nowe doświadczenia, zgłoś się do p. Anny Cieślak, p. Aleksandry Halejcio-Stankowskiej lub p. Magdaleny Siwińskiej-Wyrwa.
Czekamy do 22 listopada! Nie zwlekaj! Możesz nie mieć już drugiej takiej szansy!

Porozumienie o współpracy konińskiego Medyka z I LO

W dniu dzisiejszym zostało podpisane porozumienie dotyczące  objęcia  uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie patronatem przez Wielkopolskie Samorządowe Centrum  Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie. WSCKZiU w Koninie- Medyczna Szkoła Policealna im Karola Marcinkowskiego umożliwi uczniom i nauczycielom korzystanie z oferty dydaktycznej oraz kontakt z kadrą dydaktyczną i słuchaczami Centrum.
Porozumienie podpisali Dyrektor WSCKZiU w Koninie Wojciech Szymczak  oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. T.Kościuszki w Koninie Elżbieta Świder. W spotkaniu uczestniczyły również  Ewa Wojskunowicz wicedyrektor – WSCKZiU w Koninie oraz nauczyciel biologii z I LO Iwona Czajkowska.
Cieszymy się na  współpracę w zakresie pogłębiania zainteresowań uczniów klas o profilu medycznym i psychologicznym I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie.

GIS DAY

13 listopada  klasa IEg (ekonomiczna) uczestniczyła w GIS DAY na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w Poznaniu.  GIS DAY to święto geoinformacji, podczas którego odbywają się konferencje, spotkania, warsztaty mające propagować nowoczesne rozwiązania w zakresie geografii. Nie mogło zabraknąć w tym wydarzeniu uczniów I LO w Koninie. Młodzież poznała różne zastosowania GIS, miała możliwość pracy z programem QGIS  oraz uczestniczyła w warsztatach z infografiki.

KONIŃSKI DZIEŃ RELACJI

13 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Relacji. Wydarzenie to wpisało się w ogólnopolski projekt „Rok Relacji”, którego inicjatorką jest pani Marta Rosińska. I Liceum Ogólnokształcące wraz ze Szkołą Podstawową nr 9 są jedynymi szkołami w Koninie, które dołączyły do  projektu. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Konińską Szkołą Naszych Marzeń, której działania wpisują się w nowoczesną i pozytywną zmianę edukacji w Koninie. Dzień Relacji rozpoczął się wielu konińskich placówkach warsztatami. W trakcie ich trwania młodzi ludzie budowali relacje, integrowali się oraz dyskutowali na temat złości, tolerancji i pewności siebie. Uczniowie naszego liceum bardzo zaangażowali się w tematy, które były poruszane w trakcie licznych ćwiczeń i zadań przeprowadzonych w zespołach.  

W godzinach 13:00- 17:00 w murach I Liceum odbyła się konferencja, podczas której nasze prelegentki, pani Marta Rosińska wraz z panią Agatą Gorzelaną- Weinstok, przeprowadziły warsztaty pt. „Emosapiens w szkole, czyli jak budować relacje w szkole” oraz „Moja supermoc, moja komunikacja”. W auli szkolnej I LO zebrało się około 150 osób, liderów zmian, ludzi pełnych pozytywnej energii i chęci do działania.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. To było niezwykłe wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Dbajmy o relacje na co dzień!

Święto Niepodległości

W dniach 8-15 listopada w naszej szkole “rządziła” klasa 2c, realizując projekt związany ze Świętem Niepodległości. Do realizacji tego zadania młodzież z klasy 2c zaczęła przygotowywać się już kilka dni wcześniej robiąc dekoracje plastyczne, które już w czwartek 7 listopada zawisły na korytarzach szkoły. W piątek 8 listopada o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy. W tym dniu strojem obowiązkowym był strój galowy a niezbędnym rekwizytem był kotylion. Następnie, we wtorek 12 listopada miało miejsce upamiętniające Święto Niepodległości przedstawienie z udziałem klasy 2c. Było to wydarzenie pełne wzruszeń oraz wielu emocji. Serdecznie dziękujemy p. Arlecie Rybarczyk , p. Larysie Gruszka-Napierała oraz p. Szymonowi Jagodzińskiemu za okazaną pomoc w przygotowaniach.

 

WARSZTATY Z DOKTOREM BARTOSZEM WOLSKIM

W dniu 8 listopada gościliśmy w naszej szkole doktora Bartosza Wolskiego, pracownika Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Warsztat dotyczył wybranych dźwięków typowych dla amerykańskiej odmiany języka angielskiego oraz zasad, które odróżniają ten rodzaj wymowy od fonetyki brytyjskiej. Podczas spotkania uczniowie ćwiczyli amerykańskie głoski, które często sprawiają trudności Polakom uczącym się języka angielskiego. Spotkanie odbyło się w ramach naszej współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie. Serdecznie dziękujemy Panu Doktorowi za owocne spotkanie!

Tydzień gier planszowych w I LO

8 listopada zakończył się TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH w naszej szkole. Wszystkie działania przygotowała klasa 2bII realizując w ten sposób swój tydzień w ramach projektu Klasa rządzi!. Od poniedziałku do piątku  trwały rozgrywki szachowe między klasami z danego poziomu nauczania. Turniej wygrała Nikola Majdecka – nagrodą jest dzień bez pytania. Pozostali finaliści:  Aron Byra z klasy 3F, Gabryjel Jarek z klasy 1 Bg oraz Stefan Musiał z klasy Es, którzy również otrzymali klasowe “enki” na wybrane przedmioty. Galę zwycięzców swoim występem zaszczyciła Nikola Banaszak – tegoroczna maturzystka. 

6 listopada podczas lekcji wychowawczych królowały gry planszowe. Odkryliśmy, że wspólne granie ma ogromną moc integracyjną! Komisja konkursowa za zaangażowanie nagrodziła dniem bez pytania klasę 2e, a drugę “enkę” na 2 wybrane przedmioty wygrały klasy ICs i IEs. Natomiast klasa IIIF wygrała “enkę” na 1 wybrany przedmiot.

Informujemy wszystkich pasjonatów gier planszowych, że z inicjatywy ucznia klasy 1Ds Bartłomieja Czechorowskiego w każdy poniedziałek po 8. godzinie lekcyjnej spotykamy się w sali 156 aby poznawać coraz nowsze i ciekawsze gry planszowe. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!  Dziękujemy za wspólne emocje i zabawę!

I Liceum Ogólnokształcące – szkołą do hymnu!

W dniu 8 listopada 2019 roku, o godzinie 11:11 cała społeczność naszego liceum wspólnie odśpiewała hymn państwowy w ramach ogólnoświatowej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także polskie placówki za granicą włączają się w obchody tego niezwykłego jubileuszu.

W sercach polaków dzień 11 listopada jest datą niezwykłą, gdyż właśnie tego dnia Polacy po 123 latach niewoli odzyskali niepodległość.  W naszej szkole około 700 osób – uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, stanęło wspólnie by uczcić to ważne wydarzenie. 

Matura 2020

Komunikat o harmonogramie egzaminów w 2020 r. Komunikat o dostosowaniach egzaminu maturalnego w 2020 r. Komunikat o materiałach i przyborach pomocniczych w 2020 r. Komunikat o egzaminie maturalnym z informatyki w 2020 r. Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 ZAŁĄCZNIKI

Szachy w I LO

W dniach 4-8 listopada w Naszej szkole gościć będą gry planszowe – projekt “Klasa rządzi” realizuje  2BII!  Rozegramy międzyklasowy turniej szachowy a na lekcjach wychowawczych będziemy się integrować grając w gry planszowe. Uczniów czekają “Klasowe enki” za zwycięstwo w turnieju  i za najbardziej zaangażowanych klasowych  planszowiczów. A każdy uczeń, który 7 listopada w swoim ubiorze będzie miał element szachownicy zwolniony będzie z pytania.     Czekajcie na Nasze relacje zdjęciowe

Wspomnienie o Andrzeju Nowiku

 W dniu 17 sierpnia 2019 roku zmarł Andrzej Nowik – nauczyciel religii, który we wrześniu obchodziłby dwudziestolecie swojej pracy w I LO.

Zapisał się w naszych sercach i w naszej pamięci jako nauczyciel nieprzeciętny, obdarzony darem nawiązywania bezpośrednich i serdecznych relacji z uczniami. Praca była jego pasją  i powołaniem, o czym może świadczyć fakt, że najczęściej przywoływanym przez niego cytatem biblijnym było zdanie św. Pawła “Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii”. Głosił ją więc z ogromnym, emocjonalnym zaangażowaniem, prowadząc lekcje religii, organizując pielgrzymki maturzystów do Częstochowy i szkolne rekolekcje, zużywając energię w pełnych pasji dyskusjach z uczniami i nauczycielami. Te rozmowy nie były łatwe dla żadnej ze stron, ale inspirowały do zadawania sobie pytań o rzeczy najważniejsze i poszukiwania na nie odpowiedzi. Andrzej swoją odpowiedź znalazł i otwarcie dzielił się nią ze swoimi uczniami, a także koleżankami i kolegami z pracy. Stale był w drodze i stale był w pracy, nie tylko w szkole;  lubił nosić T-shirt z napisem “Życie chrześcijanina to ciężka praca, ale emerytura nieprawdopodobna”.

Trudno pojąć, dlaczego na tę zasłużoną emeryturę odszedł tak prędko. Jego nieoczekiwane odejście i związane z nim poczucie ogromnej straty uświadomiło nam, jak bardzo potrzebujemy w życiu ludzi, o których poeta Tadeusz Nowak tak pięknie i mądrze napisał, że świadomie “chcą być pomyleni”, pozostając wierni wybranej drodze.

“Chcę być pomylony, pomyleni mają w głowie słoneczko
Chcę być pomylony, pomyleni wiedzą, gdzie jest Bóg
Pomyleni chodzą pełni snu
Pomyleni mają inne ptaki, inne ryby
Chcę być pomylony, pomyleni nie boją się ludzi
Chcę być pomylony, pomyleni nie dają się głaskać
Pomyleni to są świeccy święci
Pomyleni błogosławią chleb
Pomyleni chodzą zanurzeni w wodzie
Pomyleni nie płaczą nad sobą
Pomyleni żyją poza sobą
Chcę być pomylony, pomyleni wyplatają kosze
Chcę być pomylony, pomyleni wyplatają sieci
Pomyleni drążą w drewnie czółna
Pomyleni ujeżdżają wody
Zastawiają sieci, wyciągają ryby, napełniają rybą kosze
Pomyleni niosą chleb ze wzgórz
Chcę być pomylony, pomyleni dzielą chleb i rybę
Chcę być pomylony, pomyleni zbierają okruchy
Pomyleni przychodzą do Boga
Pomyleni odchodzą od Boga
Chcę być pomylony, pomyleni tkają sobą niewidzialne sukno
Chcę być pomylony, pomyleni zaściełają suknem wszystkie ścieżki
Najciszej prowadzą nas suknem
Zostawiają nas na suknie ścieżek
Chcę być pomylony, pomyleni wiodą suknem Boga
Chcę być pomylony, pomyleni ukrzyżowali siebie
Pomyleni zostawiają nas Bogu
Pomyleni odchodzą samotni”.

Wspomnienie o Wojciechu Grętkiewiczu

 W dniu 17 lipca 2019 roku zmarł pan Wojciech Grętkiewicz – wieloletni dyrektor  I LO w Koninie. Poświęcił temu miejscu trzydzieści lat swojego zawodowego życia, najpierw jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, a od sierpnia 1981 roku dyrektor szkoły. Obecni uczniowie nie mogą pamiętać tamtych czasów, wspominają je natomiast absolwenci,  nauczyciele i pracownicy szkoły. A jest co wspominać. Za czasów dyrektora Wojciecha Grętkiewicza liceum tętniło życiem i rozwijało się bardzo intensywnie. We wrześniu 1983 roku powołano Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Koninie, w którego skład weszły liceum młodzieżowe, liceum eksternistyczne i liceum dla pracujących. Stary szkolny budynek wymagał zabiegów renowacyjno- modernizacyjnych i dzięki staraniom dyrektora Grętkiewicza udało się je przeprowadzić. Ponieważ nie rozwiązało to głównego problemu, czyli przepełnienia szkoły i konieczności pracy w systemie dwuzmianowym, dyrektor podjął się wyzwania, jakim była rozbudowa szkoły. Udało mu się przekonać władze oświatowe do tej inwestycji, pozyskać fundusze, przeforsować nowatorski projekt hali sportowej z widownią. Efektem tych działań było powiększenie szkoły  o czternaście sal lekcyjnych, nowe klatki schodowe, obszerną świetlicę i nowoczesną halę sportową. 

Dyrektor Wojciech Grętkiewicz zapisał się w naszej pamięci nie tylko ze względu na przedstawione powyżej dokonania. Wspominamy go jako bardzo dobrego szefa obdarzonego zdolnościami organizacyjnymi, umiejętnością zarządzania dużym zespołem, jasno i konkretnie precyzującego swoje wymagania, koncentrującego się na sprawach ważnych dla dobrego funkcjonowania liceum. Pamiętamy o jego życzliwości, poczuciu humoru i emocjonalnym związaniu ze szkołą. Po przejściu w 2004 roku na emeryturę nasz dyrektor nie stracił kontaktu z I LO: uczestniczył w szkolnych uroczystościach, włączał się w przygotowania zjazdów absolwentów, interesował się bieżącymi sprawami. Jego obecność zawsze była  widomym znakiem, że zachował dobre wspomnienia o miejscu,  w które włożył tyle serca i pracy. Motywował nas do kontynuacji jego działań na rzecz rozwoju szkoły. Jego odejście motywuje nas do tego w jeszcze większym stopniu.             

Wyjątkowe „Dziady” Adama Mickiewicza w I LO

“Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” te słowa z Mickiewiczowskiego dramatu wybrzmiały już po raz 29 na scenie I LO. Przedstawienie przygotowane w tym roku przez klasę 2B wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów kolejnego rocznika. W jesienny klimat zadumy wprowadziły wszystkich dekoracje odwołujące się do polskiej tradycji  Święta Zmarłych oraz popularnego Hallowen. Wystawione zostały 3 spektakle- 2 poranne w murach szkoły i popołudniowe na Bulwarach nad Wartą. Spektakl przygotowany metodą projektu, z nowatorskimi innowacjami, wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców Starówki, którzy o zachodzie słońca pojawili się w nadwarciańskim amfiteatrze ozdobionym płonącymi świecami. Tegorocznym spektaklem opiekowała się A. Wydrzyńska Roszak i emerytowana nauczycielka H. Nowak, dekoracje przygotowała kl. 2B. Miejmy nadzieję, że ta odsłona projektu „Klasa rządzi” na długo zapadnie w pamięć uczniów. 

Przedstawienie w mediach:  lm.pl      tvwielkopolska    przegladkoninski