Archiwum

VIII Zjazd Absolwentów – zaproszenie/przypomnienie

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów VIII Zjazdu Absolwentów połączonego ze 155-leciem istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się w dniu 13 października 2018r.

W programie

09.00 – Msza św. w Kościele św. Bartłomieja w Koninie w intencji uczniów, nauczycieli i absolwentów I LO
10.30 – Uroczystości Jubileuszowe w hali sportowej
12.00 – Wspólne zdjęcie
12:30- 15.00 Spotkania w klasach oraz sentymentalny spacer na terenie szkoły
18.00 – 02.00 – Bal Absolwentów – hala Rondo

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

/-/ Piotr Rybczyński

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
im. T. Kościuszki w Koninie

/-/ Elżbieta Świder

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność w tym Dniu, który będzie okazją do osobistych spotkań koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy, wspomnień, refleksji i wzruszeń.

Wpłaty na VIII Zjazd Absolwentów w wysokości 110,00 zł (dot. opłaty za udział w balu) należy dokonać na konto Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie nr 08 8530 0000 0000 0114 2000 0001 – w tytule wpłaty: VIII Zjazd Absolwentów, imię i nazwisko ( w przypadku kobiet można podać też nazwisko panieńskie), rok matury oraz klasa lub w kasie szkoły (pokój 204 – II piętro), w terminie do 05.10.2018 r.

Maturzysto, Maturzystko, Twoja kariera zaczyna się od…webinaru!

Zapraszamy Was do kolejnej, X edycji programu Poznań Przyciąga. Tym razem zamiast odwiedzać szkoły, przygotowaliśmy 4 webinary, dedykowane konkretnym profilom: humanistyczno-artystycznym, biologiczno-chemicznym, matematyczno-technicznym oraz ekonomicznym. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie coś, co przyciągnie go na najlepsze poznańskie uczelnie!

Pierwszy webinar będzie miał miejsce we wtorek, tj. 24 listopada 2020 r. o godz. 14.  (blok huministyczno -artystyczny):

Link do wydarzenia:

Kolejny webinar odbędzie się w czwartek, tj. 27.11. 2020 r. o godz. 10. (blok biologiczno-chemiczny):

Link do wydarzenia:

Wydarzenia będą miały formę transmisji na żywo.

Kartka z kalendarza historycznego na grudzień!

Już jest w nowej odsłonie! Nie tylko dla uczniów z klas uczących się historii na poziomie rozszerzonym, redagowana przez Pana Szymona Jagodzińskiego, nauczyciela historii w I LO, “Kartka z kalendarza historycznego” zagościła na stronie szkoły. Nie zwlekaj! Kliknij “Po lekcjach” i wybierz “Kartkę”. Co miesiąc garść dat, które symbolizują ważne wydarzenia polityczne z historii świata, Europy i Polski. 

Komunikat nauczanie hybrydowe

Szanowni Państwo , Drodzy Uczniowie


Od dnia 19.10.2020 r. w I LO w Koninie lekcje zostaną zorganizowane w systemie hybrydowym ( mieszanym). Lekcje będą odbywać się stacjonarnie oraz zdalnie według ustalonego planu lekcji. W nauczaniu zdalnym będziemy pracować w systemie Google Classroom oraz aplikacji Meet. Nauczanie hybrydowe obowiązuje do czasu zmiany sytuacji epidemiologicznej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna-i-hybrydowa-w-szkolach-ponadpodstawowych.


Dyrektor I LO w Koninie Elżbieta Świder

Jesteśmy z nich dumni!

Do grona absolwentów I LO wyróżnionych na podstronie “Jesteśmy z nich dumni!” dołącza Alan Woźniak

Do grona absolwentów I LO wyróżnionych na podstronie “Jesteśmy z nich dumni!” dołącza Alan Woźniak, który 8 października z rąk prezydenta Konina otrzymał statuetkę “Karaitydy” za „młodzieńczą aktywność i dojrzałe zaangażowanie w kulturalną oraz historyczną tkankę Konina”. “Alan Woźniak to jedna z nielicznych kreatywnych, aktywnych i zaangażowanych młodych osób, które zupełnie bezinteresownie podejmują się licznych działań na rzecz lokalnej społeczności” – czytamy na stronie Centrum Kultury i Sztuki.
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego gratuluje Alanowi wspaniałego wyróżnienia!