Archiwum

VIII Zjazd Absolwentów – zaproszenie/przypomnienie

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów VIII Zjazdu Absolwentów połączonego ze 155-leciem istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się w dniu 13 października 2018r.

W programie

09.00 – Msza św. w Kościele św. Bartłomieja w Koninie w intencji uczniów, nauczycieli i absolwentów I LO
10.30 – Uroczystości Jubileuszowe w hali sportowej
12.00 – Wspólne zdjęcie
12:30- 15.00 Spotkania w klasach oraz sentymentalny spacer na terenie szkoły
18.00 – 02.00 – Bal Absolwentów – hala Rondo

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

/-/ Piotr Rybczyński

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
im. T. Kościuszki w Koninie

/-/ Elżbieta Świder

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność w tym Dniu, który będzie okazją do osobistych spotkań koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy, wspomnień, refleksji i wzruszeń.

Wpłaty na VIII Zjazd Absolwentów w wysokości 110,00 zł (dot. opłaty za udział w balu) należy dokonać na konto Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie nr 08 8530 0000 0000 0114 2000 0001 – w tytule wpłaty: VIII Zjazd Absolwentów, imię i nazwisko ( w przypadku kobiet można podać też nazwisko panieńskie), rok matury oraz klasa lub w kasie szkoły (pokój 204 – II piętro), w terminie do 05.10.2018 r.

Studniówka 2020

,,Gwiaździsta noc” to motyw przewodni naszej STUDNIÓWKI, która odbyła się 18 stycznia 2020 roku w hali ,,Rondo ” w Koninie. W balu uczestniczyło 260 osób – uczniowie  6 klas maturalnych  wraz z osobami towarzyszącymi, nauczyciele oraz rodzice. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas trzecich: Julia, Natalia i Oliwier. Pani Dyrektor Elżbieta Świder powitała pięknie zgromadzonych gości, po czym wspólnie wzniesiono toast. Następnie 24 pary zatańczyły tradycyjnego poloneza, który niezmiennie od lat wzrusza i zachwyca, a którego już po raz 13 przygotował Pan Marcin Karpiński. WIELKIE BRAWA!
Podczas tego wieczoru odbyła się również jubileuszowa 10. edycja ,,Licearów”, podczas których wychowawcy klas  trzecich otrzymują statuetki i laudacje, z których dowiadują się  z jakimi filmowymi bohaterami kojarzą się swoim wychowankom. ,, Licear” to oczywiście  nawiązanie do słów liceum i OSCAR i wspomnienie słynnego Absolwenta I LO Jana A.P. Kaczmarka – laureata OSCARA sprzed 15 lat  za muzykę do filmu ,,Marzyciel”. W tym roku były to m.in. ,,Gladiator”, ,,Gra tajemnic”, ,,Młodzi gniewni”. Honorowego ,,Liceara ” odebrał w tym roku Pan Marcin Karpiński. Miłym akcentem były muzyczne dedykacje od uczniów dla nauczycieli oraz od grona pedagogicznego dla przyszłych maturzystów. Zabawa trwała do godziny 4:00. Wspaniałą aranżację wnętrza zapewniła firma ,,Proarti”, menu przygotowała restauracja ..Leśna Przystań” a o muzykę zadbał DJ Fabian. Serdecznie dziękujemy.

CMI w CDT w Warszawie

9 stycznia  młodzież z koła informatycznego CMI z I LO oraz inni sympatycy  nowych technologii wzięli udział w warsztatach “O czym śnią roboty” w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Była to edukacja w nurcie STEAM, która zakłada duże zaangażowanie uczącego się w proces kształcenia. 

Sami szukaliśmy odpowiedzi na pytania i tworząc narzędzia potrzebne do ich uzyskania.Dyskutowaliśmy, przenosiliśmy swoje pomysły na papier, budując futurystyczne krainy. Kolejnym naszym zadaniem było  zaprogramowanie robotów Skribots, tak aby jeździły po ścieżkach wyznaczonych na pracach plastycznych. Poruszaliśmy zagadnienia związane z programowaniem i robotyką, uczyliśmy się myślenia algorytmicznego.

Takie warsztaty rozwijają umiejętności krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, a także współpracy i kreatywności. 

W CDT skorzystaliśmy z przestrzeni wystawowej, gdzie prezentowane są polskie i zagraniczne technologie, a także prototypy innowacyjnych produktów i projektów badawczych. Były to urządzenia mające zastosowanie w medycynie, wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji np. takie, jak: remmedvr- do domowej terapii wzroku w VR, stethoMe -elektroniczny stetoskop.Widzieliśmy także robota IURO tj. prototyp urządzenia platformy badawczej, który służy naukowcom z kilku europejskich uniwersytetów do badania interakcji społecznej człowiek- robot w środowisku miejskim. Humanoid uczy się rozpoznawać mimikę i gesty i reagować na nie.

Był też czas na skorzystanie ze strefy zabaw z robotami i spacer po przystrojonym świątecznie Starym Mieście.

Języki (nie)obce w PWSZ w Koninie i sukcesy uczniów I LO

18 grudnia grupa uczniów I LO uczestniczyła w imprezie promującej naukę języków obcych, organizowanej przez PWSZ w Koninie, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Języki (nie)obce dla mediów i biznesu”. W programie spotkania znalazły się między innymi: konkursy recytatorski i tłumaczeniowy oraz konkurs wiedzy o mediach i biznesie w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Nasi uczniowie mieli również okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych, językowych oraz ciekawych wykładach przygotowanych przez pracowników PWSZ w Koninie. Najwięcej radości sprawiła wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności scenicznych razem z zagranicznymi studentami z programu Erasmus.

Udział reprezentantów I LO we wspomnianych konkursach, jak zawsze dostarczył nam wiele powodów do dumy. Uczennica klasy 2b2, Julia Sosnowska, kolejny raz wprawiła w zachwyt jury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. W tym roku podczas konkursu recytatorskiego poezji anglo- i niemieckojęzycznej, którego leitmotivem było pojęcie piękna, zajęła pierwsze miejsce, deklamując wiersz Gottfrieda Kellera „Sommernacht”. Wyróżnienie w ww. konkursie otrzymała również uczennica klasy 1dsd Olga Brzęcka za przepiękną interpretację bardzo trudnego wiersza Johna Keats’a „Ode on a Grecian Urn“. Komisja była pod ogromnym wrażeniem przygotowania naszych uczennic. 

Kolejnym sukcesem może się też pochwalić nasza reprezentacja w konkursie wiedzy o mediach i biznesie w składzie: Oliwier Piekarski z klasy 3a, Kewin Budny z klasy  2a oraz Julia Sosnowska z klasy 2b2. Nasi uczniowie po zaciętej walce i dogrywce zajęli 3 miejsce. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Niezmiernie cieszą nas Wasze sukcesy!

Zakwalifikowaliśmy się do finału!

Grupa teatralna w składzie: Julia Sędziak (kl. Ias), Gabriela Gradecka (kl. Ias), Julia Duchnik (kl. Ias), Wiktoria Krakowska (kl. IIf), Katarzyna Kubsik (kl. IIf), Wanessa Kwiecińska (kl. IIf), Katarzyna Zboralska (kl. IIf), Dominika Gajda (kl. IIf), Szymon Urbański (kl. IIf) oraz Jakub Banasik (kl. IIf) zakwalifikowała się do finału VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe organizowanego przez Zespół Szkół Nr 106 w Warszawie. Konkurs jest objęty honorowym patronatem przez m.in. Wydawnictwo Oxford University Press oraz Białołęcki Ośrodek Kultury w Warszawie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 3 kwietnia 2020 r. w Warszawie.  W konkursie weźmie udział łącznie 10 szkół z całej Polski min. z Warszawy, Bydgoszczy, Lublina czy Oświęcimia. Opiekun grupy: p. Agnieszka Borowiak

Wspólne kolędowanie

Nasze wspólne kolędowanie w Przeglądzie Konińskim w artykule p. Olgi Boksy: “Uczniowie i dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie zaprosili dziś do siebie na wspólne kolędowanie przyjaciół szkoły, absolwentów, emerytowanych nauczycieli i przedstawicieli Związku Sybiraków. – Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych, polskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje więzi, poczucie bliskości. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem, miłością, tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje – mówili prowadzący. – Zwyczaj wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd zanika. Organizując ten koncert pragniemy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania. Chcemy podtrzymać dobrą polska tradycję i uwrażliwić was na piękno i wymowę polskich kolęd – podkreślali licealiści.” Czytaj więcej w PK

Podsumowanie Projektu ,,W ogrodzie Zofii” z okazji Roku Zofii Urbanowskiej

Podsumowanie Projektu ,,W ogrodzie Zofii” z okazji Roku Zofii Urbanowskiej.

W dniu 17 XII 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie odbyło się podsumowanie Projektu ,,W ogrodzie Zofii” z okazji Roku Zofii Urbanowskiej

Całoroczny projekt obejmował Akcję artystyczną ,,Kwiaty dla mieszkańców Konina” z warsztatami dla dzieci na Konińskich Bulwarach w dniu urodzin Zofii Urbanowskiej oraz Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych ,,Inspiracje ogrodem Zofii Urbanowskiej” i Konkurs Fotograficzny dla uczniów I LO ,,Konin w kwiatach”. Organizatorem konkursów było I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie. Patronat Honorowy nad konkursami objął Prezydent Miasta Konina oraz Dyrektor  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. 

Inspiracją dla twórczości Zofii Urbanowskiej często była natura, która pojawia się w jej utworach w formie licznych motywów fauny i flory, m.in. kwiatów oraz pejzaży. Przejawem wrażliwości pisarki był również ogród przy jej konińskim dworku, o który dbała, a najpiękniejszymi kwiatami dzieliła się z mieszkańcami Konina. Z tych powodów motyw różnobarwnego ogrodu miał być bodźcem do stworzenia przez młode pokolenie koninian pięknych prac plastycznych oraz zdjęć.

Konkurs Plastyczny ,,Inspiracje ogrodem Zofii Urbanowskiej” skierowany był do uczniów konińskich szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 100 uczniów ze szkół: SP 1, SP 3, SP 6, SP 10 i SP 12 nadsyłając 100 prac. Po analizie prac Komisja Konkursowa pod przewodnictwem wicedyrektor I LO Emilii Bugaj wyłoniła laureatów.

Uczniowie nagrodzeni w kategorii klas I-III:

 1. Małgorzata Badowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 – opiekun pani mgr Leonarda Fronczak
 2. Zofia Erenc ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Danuta Antczak
 3. Nikola Kałużna ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Danuta Antczak
 4. Laura Michalska ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Danuta Antczak
 5. Nikodem Paprzycki ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Danuta Antczak
 6. Jan Prządka ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Danuta Antczak
 7. Zuzanna Skorupka ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Danuta Antczak

Uczniowie nagrodzeni w kategorii klas IV-VI:

 1. Olga Bembenek ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Dorota Powidzka
 2. Inez Giermazińska ze Szkoły Podstawowej nr 12- opiekun pan  mgr Radosław Ślebioda
 3. Katarzyna Król ze Szkoły Podstawowej nr 10- opiekun pani mgr Agnieszka Łopata
 4. Aleksandra Kubiaczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Dorota Powidzka
 5. Justyna Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Dorota Powidzka
 6. Maja Paprzycka ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Dorota Powidzka

Uczniowie nagrodzeni w kategorii klas VII-VIII:

 1. Nadia Boratyn ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Natalia Borowiak
 2. Weronika Jacoszek ze Szkoły Podstawowej nr 10- opiekun pani mgr Agnieszka Łopata
 3. Julia Miżyńska ze Szkoły Podstawowej nr 10- opiekun pani mgr Agnieszka Łopata
 4. Laura Olejniczak ze Szkoły Podstawowej nr 3- opiekun pani mgr Dorota Powidzka
 5. Maria Ostrowska ze Szkoły Podstawowej nr 12- opiekun pan mgr Radosław Ślebioda.

W Konkursie Fotograficznym ,,Konin w kwiatach” nagrodzono uczniów:

 1. Zuzannę Dlouhy z I LO
 2. Wiktorię Jakubowską z I LO
 3. Paulę Markiewicz z I LO
 4. Mateusza Mencha z I LO
 5. Oliwię Michalak z I LO.

Nauczyciele wspierający uczniów w pracy twórczej otrzymali nagrody książkowe.

W Powiatowym Konkursie Literackim na opowiadanie fantastyczne inspirowane powieścią ,,Gucio Zaczarowany” Zofii Urbanowskiej pt. ,,Zosia w krainie fantazji”  zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie przyznano nagrody uczennicom: 

 1. Wiktorii Lukstaedt z I LO – opiekun pani mgr Barbara Budynek
 2. Mai Kaczmarek z I LO – opiekun pani mgr Barbara Budynek
 3. Sophie Strzelińskiej z I LO- opiekun pani mgr Barbara Budynek.

Uczestnicy konkursów wzięli udział w wernisażu prac malarskich i fotograficznych. Uroczystość podsumowała dyrektor I LO- pani Elżbieta Świder słowami:,, Niech dzisiejsze spotkanie będzie świętem młodych ludzi i ich sztuki oraz dowodem na to, że ,,Jeden obraz potrafi zastąpić tysiąc słów, jedno słowo stworzyć tysiące obrazów.” (cyt. A. N. Dobrowolski)”Z Filipin do I LO

Absolwentka  Marta Komicz odwiedziła I LO i spotkała się z przedstawicielami  wszystkich klas. Opowiedziała o swojej zaskakującej drodze zawodowej – studiach ekonomicznych i germanistycznych, ośmioletniej pracy nauczyciela w szkole niemieckiej w Mexico City, a od blisko dwóch lat w stolicy Filipin.  Dowiedzieliśmy się, jak żyje się i pracuje w tak odległych krańcach świata. Zobaczyliśmy krajobrazy, sceny z życia codziennego, poznaliśmy szkoły i specjały kulinarne obu krajów. Historia władającej czterema językami Marty pokazała, jaka  to cenna umiejętność i jak zaskakujące może być, iż narzędziem pracy język niemiecki może być także daleko poza Europą.  

Naukowa przygoda IIe

Czy chciałbyś wybarwiać bakterie lactobacillus w piątek trzynastego?

Uczniowie klasy medycznej II e oraz członkowie koła biologicznego “Liana” właśnie tak spędzili ten dzień w Łodzi. Naszą naukową przygodę rozpoczęliśmy od Centrum Nauki i Techniki C1 w świecie mikro i makro. Zgłębialiśmy tajniki fizyki, biologii, chemii i astronomii. Ciekawostką była też historia tego budynku – Elektrociepłowni Łódzkiej. Następnie, w grupach warsztatowych braliśmy udział w zajęciach z histologii zwierząt i mikrobiologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie mieli możliwość barwić bakterie i drożdże metodą Gama i obserwować wyniki swojej pracy pod mikroskopem. Uczyli się też rozróżniać tkanki zwierzęce i obserwowali szczegóły ich budowy. Zdobyte wiadomości i umiejętności z pewnością przydadzą się podczas egzaminu maturalnego.

Lekcje z wolontariuszami AIESEC

Angela z Malezji  i Inshaf ze Sri Lanki to wolontariusze z organizacji studenckiej AIESEC, którzy  podczas grudniowych warsztatów prezentują uczniom naszej szkoły kulturę i zwyczaje w  swoich krajach. W związku z tym międzynarodowm projektem w środę 11 grudnia w murach I LO gościliśmy uczniów szkół podstawowych z miast i okolic, którzy mieli okazję  m.in. poznać hymny narodowe Malezji i Sri Lanki, znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przyrody, edukacji czy wypoczynku w tych egzotycznych miejscach. Prezentacje zakończył krótki quiz: każda szkoła miała okazję zadać kilka pytań wolontariuszom i doskonalić znajomość języka angielskiego. Większość uczestników biorących udział w środowych warsztatach wspomniało, że było to ich pierwsze spotkanie z tego typu projektem i wolontariuszami zza granicy.

Projekt w mediach: lm.pl    przegladkoniński

Sukcesy Liwii Larus!

Kolejne sukcesy naszej uczennicy klasy 3b Liwii Larus. Liwia w dniach 1- 8 grudnia  2019r. zdobyła trzecie miejsce w kategorii Jazz Dance Groups oraz  trzecie miejsce w kategorii Jazz Dance Formations na Mistrzostwach Świata federacji IDO w Ossie.  Pragniemy dodać, że kwalifikacje na Mistrzostwa tego typu dostają tylko 3 najlepsze zespoły z każdego kraju. Na koniec sezonu razem z grupą Liwia wywalczyła również 1. miejsce na Gali Mistrzów Polskiej Federacji Tańca. Cieszymy się bardzo i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs CKiS Złota Sztaluga

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Mateusz Mench otrzymał nagrodę główną w 41. Przeglądzie Twórczości Plastycznej O Złotą Sztalugę zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Złotą Sztalugę otrzymał Mateusz Mench za cykl fotografii inspirowanych kondycją współczesnego człowieka. Uczeń rozwija swoje zainteresowania w świetlicy I LO. Wyróżnienie w konkursie przyznano absolwentce naszej szkoły Aleksandrze Głowackiej za twórczość plastyczną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Biologia w praktyce

5 grudnia uczniowie I LO w Koninie wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Policealnej Szkole Medycznej w Koninie. Na wydziale farmacji samodzielnie wykonywali maści witaminowe. Uczestniczyli również w zajęciach z kosmetologii poznając tajniki np. mikrodermabrazji i kawitacji. Byli również uczestnikami warsztatów w PWSZ w Koninie gdzie m.in. mierzyli ph napojów określając ich wpływ na funkcjonowanie jamy ustnej .

Zaduszki poetyckie

Twarze Agnieszki Osieckiej – pod takim tytułem odbyły się Zaduszki poetyckie w I LO. W programie przedstawiliśmy sylwetkę zmarłej 22 lata temu poetki, pisarki i reżyserki, autorki ponad dwóch tysięcy wierszy i piosenek, które na stałe weszły do polskiej kultury. Przypomnieliśmy między innymi: Okularników, Białe zeszyty czy Nie żałuję znane z wykonań wybitnych polskich artystów. Nasi młodzi, ale bardzo uzdolnieni uczniowie, pięknie oddali ponadczasowy sens utworów Agnieszki Osieckiej, dostarczając widzom wielu wzruszeń oraz skłaniając do zadumy nad życiem i hierarchią wartości. 

“MedJa – szkoła krytycznego myślenia”

Klasa 1cs w ramach realizacji projektu “MedJa – szkoła krytycznego myślenia” odwiedziła redakcję konińskiego portalu LM.pl. Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat meandrów pracy dziennikarza w lokalnych mediach oraz rzetelności informacji. Następnie dziennikarze B. Skonieczny i A. Braciszewska-Benkahla poprowadzili warsztaty dla grup projektowych. Czworo uczestników zrealizowało swój pierwszy materiał  dziennikarski dotyczący świątecznego wystroju na pl. Wolności. MEDIA

WARSZTATY JĘZYKOWE W PWSZ W KONINIE

W dniu 27 listopada uczniowie grupy dwujęzycznej z klasy 1Eg brali udział w warsztatach językowych na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. 

Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli wypowiadanie się w języku angielskim, słuchanie ze zrozumieniem oraz tworzyli plan podróży w wybrane miejsce. Warsztaty zostały przeprowadzone przez doktora Adama Świątka oraz studentów następujących kierunków: filologia angielska oraz języki obce w mediach i biznesie. Ponadto, odwiedziliśmy wybrane miejsca na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz bibliotekę. Mieliśmy również okazję uzyskać informację na temat wymian studenckich Erasmus.

Już niedługo kolejne spotkanie dla innych klas naszego liceum. Dziękujemy Panu Doktorowi oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej za możliwość organizacji tych cyklicznych wizyt.

Matury próbne w I LO

Od  19 listopada do  22 listopada  153 uczniów  klas maturalnych wzięło udział w maturze próbnej przygotowanej przez  Wydawnictwo OPERON. Na uwagę zasługuje świetna frekwencja, która bardzo nas ucieszyła. W ciągu tych 4 dni abiturienci przystąpili do 13 egzaminów z 9 przedmiotów na 2 poziomach – co daje 767 rozwiązanych arkuszy maturalnych.

Od wtorku  do czwartku młodzież zdawała egzaminy z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego – każdy uczeń miał możliwość zdawania tych przedmiotów zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. W piątek natomiast odbyły się egzaminy z biologii, geografii, fizyki, historii i WOS-u.
Wszystkim egzaminom towarzyszyły ogromne emocje i była to próba generalna tego co nastąpi  za 163 dni – MATURA 2020  zbliża się już wielkimi krokami.

Praktyki w niemieckiej klinice

W tygodniu 11-18 listopada uczeń klasy maturalnej Jakub Figaj miał możliwość odbycia praktyk w niemieckiej klinice Klinikum Frankfurt (Oder) dzięki uprzejmości naszego absolwenta Michała Halejcio, który jest lekarzem w tej klinice.Kuba miał możliwość przyglądać się pracy lekarzy na kilku oddziałach: patomorfologii, radiologii oraz bloku operacyjnym, gdzie mógł pełnić rolę asystenta. Mimo ciężkiej pracy i zmęczenia, Kuba wrócił z bagażem doświadczeń i niezapomnianych przeżyć. Czas, który Kuba spędził w niemieckiej klinice zmotywował go jeszcze bardziej do ciężkiej pracy.

 

Studia w Danii?

W ramach współpracy z Uniwersytetem Południowej Danii (SDU) w czwartek 14 listopada w murach I LO po raz kolejny zagościła studentka i ambasador tej uczelni Martyna Waliszewska, która z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadała naszym uczniom o zaletach studiowania w Danii. Licealiści mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak wygląda uczelnia , jakie możliwości rozwoju oferuje oraz zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, a także z warunkami życia i pracy w Danii. Mamy nadzieję, że to inspirujące spotkanie pomoże naszym uczniom w podejmowaniu odważnych decyzji dotyczących własnej przyszłości. 

Jesteśmy również niezmiernie dumni, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych szkół z oddziałami dwujęzycznymi w Wielkopolsce, które Martyna postanowiła odwiedzić.