Archiwum

VIII Zjazd Absolwentów – zaproszenie/przypomnienie

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów VIII Zjazdu Absolwentów połączonego ze 155-leciem istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się w dniu 13 października 2018r.

W programie

09.00 – Msza św. w Kościele św. Bartłomieja w Koninie w intencji uczniów, nauczycieli i absolwentów I LO
10.30 – Uroczystości Jubileuszowe w hali sportowej
12.00 – Wspólne zdjęcie
12:30- 15.00 Spotkania w klasach oraz sentymentalny spacer na terenie szkoły
18.00 – 02.00 – Bal Absolwentów – hala Rondo

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

/-/ Piotr Rybczyński

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
im. T. Kościuszki w Koninie

/-/ Elżbieta Świder

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność w tym Dniu, który będzie okazją do osobistych spotkań koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy, wspomnień, refleksji i wzruszeń.

Wpłaty na VIII Zjazd Absolwentów w wysokości 110,00 zł (dot. opłaty za udział w balu) należy dokonać na konto Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie nr 08 8530 0000 0000 0114 2000 0001 – w tytule wpłaty: VIII Zjazd Absolwentów, imię i nazwisko ( w przypadku kobiet można podać też nazwisko panieńskie), rok matury oraz klasa lub w kasie szkoły (pokój 204 – II piętro), w terminie do 05.10.2018 r.

Stypendia pomostowe na I rok studiów

Stypendia skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Celem programu jest ułatwienie młodzieży ze wsi i małych miast pokonania wyjątkowo trudnej dla niej bariery związanej z rozpoczęciem nauki w szkole wyższej poprzez ufundowanie stypendiów na pierwszy rok dziennych studiów magisterskich. Program ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów, i stanowi  furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata nauki.

PROGRAM STYPENDIÓW POMOSTOWYCH  (segment II)

Jeżeli jesteś zainteresowany programem, to zgłoś swoją kandydaturę do stypendium. Komisja stypendialna Towarzystwa Samorządowego wyłoni osoby, którym  zostaną udzielone rekomendacje.

Regulamin Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26.07.2021 r.

02.08.2021 r.  powiadomimy drogą mailową o przyznanych rekomendacjach i prześlemy dalsze instrukcje. Bliższe informacje pod nr tel. 797 901 114

POWER 2020 – pierwsza mobilność!

Pani Renata Bielińska bierze udział w pierwszej mobilności w ramach kolejnego projektu I LO finansowego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pt. “Rozwój nauczycieli sukcesem szkoły”. W dniach 4-17 lipca 2021 r. nasza uczestniczka doskonali swoje umiejętności językowe i metodyczne  w Regensburgu w Niemczech. Nauka na kursie odbywa się w małych grupach za pomocą atrakcyjnych metod aktywizujących, ale także podczas spotkań, zwiedzania i wycieczek. Pozwala to na zbliżenie się do kultury niemieckiej, poznanie bawarskich zabytków, doskonalenie sprawności językowych oraz wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami z różnych krajów. Szkoła Horizonte znajduje się w samym sercu zabytkowej starówki Regensburga (Ratyzbony). A oto co powiedziała nam p. Bielińska: “Miasto posiada swoją bogatą historię oraz niesamowity urok. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w kursie w tak pięknym miejscu. Jest on dla mnie ważnym doświadczeniem. Wzbogacił moje umiejętności językowe i metodyczne. Wiele metod wykorzystam w mojej pracy, a pobyt w Ratyzbonie długo jeszcze będzie dla mnie źródłem motywacji i inspiracji do dalszego rozwoju.” 

Józef Piłsudski w Koninie

Jacek Wiśniewski i Szymon Jagodziński zaprezentowali wspólną książkę pt. “Józef Piłsudski w Koninie” wydaną przez Firmę Księgarską Mawi.Ta wyjątkowa publikacja ukazała się tuż przed stuleciem jedynej wizyty Marszałka Piłsudskiego w Koninie. Miejsce prezentacji nie zostało wybrane przypadkowo, gdyż Szymon Jagodziński jest nauczycielem historii w naszej szkole. Ponadto, wśród zagadnień poruszanych w książce są losy ucznia naszej szkoły Władysława Bronisława Michalaka, który jako jedyny spośród konińskich ochotników 1920 roku nie wrócił z wojny, gdyż zginął w bitwie pod Oranami (Litwa). Rozdział poświęcony poległemu uczniowi napisał Szymon Jagodziński. Książka do nabycia w księgarni Mawi i Centrum Informacji Turystycznej w Koninie.

Kalendarz historyczny – lipiec!

Klęska Juliusza Cezara, największy pogrom wojsk chrześcijańskich w okresie krucjat, największe bitwy epoki średniowiecza, Bastylia a rewolucja francuska, napoleońska Polska, Legiony Józefa Piłsudskiego, największa bitwa pancerna II wojny światowej, zamach na Hitlera i Konstytucja PRL. O tych i innych wydarzeniach historycznych do których doszło w miesiącu lipcu przeczytacie w kolejnej odsłonie Kartki z Kalendarza Historycznego. Zapraszam. 

Dublin coraz bliżej!

Koniec czerwca to idealny czas dla 5-osobowej grupy nauczycielek z I LO, by rozpocząć przygotowania do wyjazdów do Dublina planowanych na lipiec i wrzesień tego roku! Uczestniczki projektu “Rozwój nauczycieli sukcesem szkoły” POWER 2020 pod czujnym okiem współkoordynatora projektu p. Agaty Salzman poznają Dublin (mapa i orientacja  w terenie, póki co wirtualnie). Co więcej, przygotowując się do kursu językowego, nauczycielki biologii, chemii, języka polskiego i informatyki sumiennie ćwiczą swoje speaking skills 🙂 Jest optymizm, motywacja i….ciasto:) Czego chcieć więcej? 

Do zobaczenia we wrześniu!

summer holiday

Konin, dnia  25.06.2021 r.

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie,
Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy,
 I Liceum Ogólnokształcącego
im. Tadeusza Kościuszki w Koninie

 

Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji – czas odpoczynku od książek, zeszytów i nauki. 

Wszystkim Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom oraz Przyjaciołom szkoły życzymy, aby nadchodzące wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń i ciekawych podróży. Niech zasłużony urlop upłynie
w zdrowiu i spokoju, a także obfituje w możliwości rozwijania pasji i zainteresowań.

Dziękujemy wszystkim za całoroczną współpracę! Do zobaczenia we wrześniu!


  Przewodnicząca Rady Rodziców                                                        Dyrektor I LO  im. T. Kościuszko w Koninie 

     /-/ Katarzyna Gorgolewska                                                                                 /-/ Elżbieta Świder

 

 

Sukces w FOX 2021!

W tegorocznej, dość wyjątkowej, edycji konkursu języka angielskiego FOX, która odbyła się 20 kwietnia w reżimie sanitarnym, naszą szkołę reprezentowało sześcioro pierwszoklasistów. Na szczególną uwagę zasługują wyniki dwójki naszych uczniów oddziału dwujęzycznego 1CDF, Mai Champlewskiej i Wiktora Flakowskiego, którzy zostali nagrodzeni przez organizatorów konkursu i mogą się pochwalić wyróżnionym wynikiem dobrym. Gratulujemy!
Mamy nadzieję, że już po wakacjach, dołączą do nas kolejni pasjonaci języka angielskiego, na których czekamy w grupach dwujęzycznych.