Rekrutacja 2023/2024

Link do rekrutacji elektronicznej https://konin.edu.com.pl/kandydat/app/index.html

   Rekrutacja krok po kroku 

  1. Czas na poważną decyzję. Szkoły ponadpodstawowe grupują uczniów w klasach zgodnie z ich zainteresowaniami oraz naukowych predyspozycji. Dlatego też nic dziwnego w tym, iż ten pierwszy samodzielny wybór co do szkoły oraz profilu może spędzać Wam sen z powiek.  Liceum ogólnokształcące jest dobrym miejscem dla Ciebie, jeżeli zamierzasz kontynuować naukę na studiach wyższych lub nie masz jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących dalszej nauki i wyboru zawodu. Nauka w liceum trwa 4 lata. Wybierając szkołę musisz zastanowić się jakich przedmiotów szkolnych chcesz się uczyć w większej liczbie godzin, ponieważ oddziały tworzone są w oparciu o przedmioty rozszerzone przygotowujące ucznia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu.
  2. Wejdź na stronę: https://konin.edu.com.pl/kandydat/app/, zaloguj się lub zarejestruj (zgłoś kandydaturę).
  3. Wypełnij podanie zgodnie z poleceniami systemu (pamiętaj, że bardzo ważne jest podanie danych zgodnych z aktem urodzenia, pamiętaj o numerach kontaktowych do rodziców).
  4. Wypełniając elektroniczny formularz, wybierz 3 szkoły w Koninie i w każdej ze szkół takie klasy, które Cię interesują. Nie ma limitu wyboru oddziałów w ramach danej szkoły ani w ramach trzech szkół. Pamiętaj, że jeśli przede wszystkim zależy Ci na konkretnej szkole, np. I LO im. Tadeusz Kościuszki w Koninie, to wybierz maksymalną liczbę oddziałów w naszej szkole. To ruch strategiczny – łatwiej przenieść się z klasy do klasy niż ze szkoły do szkoły.
  5. Przed zatwierdzeniem i wydrukowaniem podania, przejrzyj wybrane przez Ciebie oddziały jeszcze raz i ułóż je w odpowiedniej kolejności. Numer 1 to ten, do którego chcesz się dostać najbardziej, następne to mniej preferowane opcje.
  6. Wydrukuj podanie, podpisz sam i poproś jednego z rodziców / prawnych opiekunów o podpisanie dokumentów.
  7. Dokumenty dostarczasz do szkoły pierwszego wyboru w formie papierowej. 
  8. Nasz punkt rekrutacji (sekretariat na pierwszym piętrze) jest otwarty w godzinach 8.00 – 15.00 w dniach od 15 maja do 16 czerwca.  
  9. Pracownicy Naszej Szkoły chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z rekrutacją i doradzą w przypadku wątpliwości.
  10. numer telefonu sekretariatu I LO: 63 242 87 82 


Sprawdzian kompetencji językowych do oddziałów dwujęzycznych

I termin: 6 czerwca 2023, godz. 16.00 (w budynku I LO)

II termin (dla kandydatów, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogli przystąpić do próby w I terminie):
22 czerwca 2023, godz. 9.00 (w budynku I LO)


Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy mistrzostwa sportowego

I termin:  6 czerwca 2023, godz. 14.30 (ul. Dmowskiego 4)

II termin (dla kandydatów, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogli przystąpić do próby w I terminie):
27 czerwca 2023, godz. 14.30 (ul. Dmowskiego 4)