Szkolny Dzień Sportu

Piątkowe przedpołudnie stało pod znakiem aktywności fizycznej, bowiem w naszym liceum odbywał się Szkolny Dzień Sportu. Rywalizowaliśmy w Turnieju Sportowo-Rekreacyjnym oraz Turnieju Przeciągania Liny. Na początku młodzież zdobywała punkty w 10 różnorakich konkurencjach: zręcznościowych, skocznościowych, zwinnościowych i rzutnych. Również wychowawca mógł zdobyć dodatkowe punkty dla swojej klasy i tak przyczynić się do zajęcia możliwie wysokiej lokaty. Pokonanie wszystkich konkurencji zajęło klasom ponad dwie godziny. Równie emocjonujący był Turniej Przeciągania Liny, który rozpoczął się przed południem. Zwycięzcę miał wyłonić system pucharowy do dwóch przegranych spotkań, a losowanie wyłoniło pary w pierwszej rundzie. Wyniki końcowe Turnieju Przeciągania Liny: 1 miejsce – klasa 2F, 2 miejsce – klasa 1C, 3 miejsce – klasa 3E.W Turnieju Sportowo-Rekreacyjnym dwie drużyny zdobyły jednakową liczbę punktów (67 pkt) i o zwycięstwie musiała zdecydować dogrywka – rzuty do kosza z miejsca, którą wygrała klasa 3B.Klasyfikacja końcowa Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego: 1 miejsce – klasa 3B, 2 miejsce – klasa 1D, 3 miejsce – klasa 2D. Uroczystego rozpoczęcia rywalizacji oraz zakończenia i wręczenia zwycięzcom Przechodnich Pucharów Dyrektora I LO w obu turniejach dokonała pani wicedyrektor Emilia Bugaj. Gratulujemy zwycięzcom i przypominamy, że liczy się gra i dobra zabawa.