Języki (nie)obce w PWSZ w Koninie i sukcesy uczniów I LO

18 grudnia grupa uczniów I LO uczestniczyła w imprezie promującej naukę języków obcych, organizowanej przez PWSZ w Koninie, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Języki (nie)obce dla mediów i biznesu”. W programie spotkania znalazły się między innymi: konkursy recytatorski i tłumaczeniowy oraz konkurs wiedzy o mediach i biznesie w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Nasi uczniowie mieli również okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych, językowych oraz ciekawych wykładach przygotowanych przez pracowników PWSZ w Koninie. Najwięcej radości sprawiła wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności scenicznych razem z zagranicznymi studentami z programu Erasmus.

Udział reprezentantów I LO we wspomnianych konkursach, jak zawsze dostarczył nam wiele powodów do dumy. Uczennica klasy 2b2, Julia Sosnowska, kolejny raz wprawiła w zachwyt jury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. W tym roku podczas konkursu recytatorskiego poezji anglo- i niemieckojęzycznej, którego leitmotivem było pojęcie piękna, zajęła pierwsze miejsce, deklamując wiersz Gottfrieda Kellera „Sommernacht”. Wyróżnienie w ww. konkursie otrzymała również uczennica klasy 1dsd Olga Brzęcka za przepiękną interpretację bardzo trudnego wiersza Johna Keats’a „Ode on a Grecian Urn“. Komisja była pod ogromnym wrażeniem przygotowania naszych uczennic. 

Kolejnym sukcesem może się też pochwalić nasza reprezentacja w konkursie wiedzy o mediach i biznesie w składzie: Oliwier Piekarski z klasy 3a, Kewin Budny z klasy  2a oraz Julia Sosnowska z klasy 2b2. Nasi uczniowie po zaciętej walce i dogrywce zajęli 3 miejsce. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Niezmiernie cieszą nas Wasze sukcesy!