155-lecie szkoły i VIII Zjazd Absolwentów

W uroczystości jubileuszu 155-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie połączonej z VIII Zjazdem Absolwentów wzięli udział emerytowani dyrektorzy i nauczyciele szkoły, obecna kadra oraz absolwenci. Zaproszeni goście zebrali się w hali sportowej, aby wspólnie przeżywać radość spotkania po latach. Historię szkoły przybliżył zebranym Piotr Rybczyński, dyrektor Archiwum Państwowego w Koninie. Odznaczenia zasłużonych dla szkoły otrzymali: Beata Nowak, Mariola Rakiewicz, Damian Kruczkowski, Aleksandra Braciszewska-Benkahla, Piotr Wieliński, Beniamin Sawiński, Tomasz Chojnacki, Jolanta Zaradzka, Elżbieta Jasińska i Mirosław Rogowski. Honorowy gość, absolwent liceum, i aktor – Szymon Bobrowski w swoim wystąpieniu odniósł się do słów dawnego hymnu szkoły, skomponowanego przez laureata Oskara, absolwenta liceum – Jana A.P. Kaczmarka.

Po zakończeniu części oficjalnej goście zwiedzali szkołę – otwarte sale lekcyjne cieszyły się dużą popularnością, grupy i pojedyncze osoby spacerowały po korytarzach, przeglądały wystawione kroniki, odnajdując ślady dawnych uroczystości szkolnych, wycieczek, zawodów sportowych. W salach i na korytarzach wszechobecny był gwar, śmiech i głośne rozmowy przybyłych gości. Obecni uczniowie liceum służyli pomocą, robili zdjęcia i nagrywali rozmowy z przybyłymi gośćmi. Wieczorem odbył się bal w konińskiej hali Rondo, na którym absolwenci mogli kontynuować dobrą zabawę wśród pracowników szkoły i przyjaciół ze szkolnych lat.

Oto linki do relacji  z tej uroczystości naszych konińskich mediów:  LM i Przeglądu Konińskiego oraz relacji Urzędu Miejskiego.