” Tak niewiele do szczęścia potrzeba…”

W pierwszych dniach października czterdziestka uczniów, głównie z klasy 2c,2e, 3d, uczestniczyła w wycieczce krajoznawczej w Karkonoszach. Szczęśliwie zbiegła się ona z nastaniem pięknej, złotej, polskiej jesieni.

Zaczęliśmy od spaceru nad wodospad Szklarka, potem weszliśmy w paśmie gór Izerskich na Wysoki Kamień (1058 m n.p.m), skąd roztacza się wyjątkowa panorama na Karkonosze i Szklarską Porębę. Kolejnego dnia zdobyliśmy Szrenicę (1362 m n.p.m) i podziwialiśmy największy karkonoski wodospad Kamieńczyk. Natomiast ostatniego dnia po zakupach tradycyjnych oscypków w Szklarskiej Porębie był czas na spacer i odrobinę historii „zdobywając” zamek w Chojniku.

Choć to nie był wielki wyczyn górski, to i tak wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, pełni energii i entuzjazmu. Bo do szczęścia tak niewiele potrzeba. Trochę promieni słońca, miła rozmowa i odrobina ruchu w otoczeniu cudownych lasów i gór. A dowodem na szczęście uczestników z pewnością były głośne śpiewy w drodze powrotnej w autokarze.

Wycieczkę zorganizowała p. Renata Pietrzak, a drugim opiekunem młodzieży był p. Jarosław Marzol.