Koncert Wiosenny: spotkanie talentów w I LO!

Koncert Wiosenny, jego pierwsza edycja, był niezapomnianym przeżyciem dla samych uczestników i ich opiekunów ale także dla społeczności I LO! Było to spotkanie utalentowanych uczniów szkół podstawowych z naszego miasta i okolic zorganizowane w pierwszym dniu wyczekiwanej wiosny.

Serdeczne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu wokalnego a szczególne wyróżnienie należy się Agacie Nawrockiej ze Szkoły Podstawowej w Skulsku, która zasłużenie zajęła pierwsze miejsce. Jej niezwykłe umiejętności wokalne poruszyły serca członków jury, a jej występ pozostawił niezapomniane wrażenie.

Drugie miejsce przypadło Zofii Oliwii Pawlik ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szczepidle. Oprócz II nagrody przyznanej przez jury, Zofia została również uhonorowana nagrodą publiczności, co stanowiło wielki komplement dla jej talentu wokalnego. Na trzecim miejscu podium znalazła się Alicja Kubsik z Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Jej występ był pełen emocji, co zasłużyło na uznanie ze strony jury.

Nasze jury nie mogło przejść obojętnie obok wyjątkowych talentów, dlatego przyznano również trzy wyróżnienia dla Mai Jarząbek ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, Lidii Witkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz Vanessy Laskowskiej ze Szkoły Podstawowej w Radolinie. Każda z tych uczennic pokazała niezwykły potencjał i pasję do muzyki, za co należą im się gorące gratulacje.

Warto zaznaczyć, że występy uczestników zostały ocenione przez profesjonalne jury. Pani Violetta Kozłowska, absolwentka I LO i laureatka festiwali muzycznych zarówno w kraju, jak i za granicą, była jednym z sędziów. Pan Alan Woźniak, również absolwent I LO, zasłynął ze zbierania funduszy na remont zabytkowego fortepianu marki Bechstein, który uświetnił wiele szkolnych uroczystości. Dołączyła do nich Pani Larysa Napierała-Gruszka, nauczycielka muzyki w I LO oraz śpiewu, skrzypiec i saksofonu w Społecznym Ognisku Muzycznym w Koninie. W skład jury weszły również Pani Wicedyrektor Agnieszka Rogowska, pasjonatka muzyki oraz Pani Olga Dudek, bardzo utalentowana uczennica I LO, znana ze swojej intensywnej działalności muzycznej.

Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji Koncertu Wiosennego, gdzie ponownie będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe młode talenty. Do zobaczenia za rok w I LO w Koninie!

O koncercie w mediach:

https://www.konin.pl/index.php/jeden-news-1432/koncert-wiosenny-w-i-lo.html  

https://www.lm.pl/aktualnosci/wiosenny-koncert-w-i-lo-na-scenie-wystapily-mlode-talenty