Festiwal zawodów w I LO

W dniach 3-4 października 2019 roku odbył się w naszej szkole Festiwal zawodów, nad którym swój patronat roztoczył Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. W ciągu dwóch dni odwiedzili nas licznie uczniowie szkół podstawowych z Konina, którym pokazaliśmy obszary działań szkoły przygotowujące do wejścia na rynek pracy. 

W auli szkolnej  powitała wszystkich Pani dyrektor Elżbieta Świder oraz koordynator festiwalu Pani wicedyrektor Emilia Bugaj. Tutaj uczniowie mogli spotkać się z doradcą zawodowym. Również  w auli można było zapoznać się z zawodem historyka – zaprezentowano bogaty dorobek naszej szkoły.

W holu szkoły nasi goście zapoznali się z dorobkiem 28 lat trwania wymian polsko-niemieckich, które zaowocowały przeprowadzeniem  kilku seminariów prawniczych prowadzonych w obu językach z udziałem polskich i niemieckich prawników. 

Uczniowie naszej szkoły przybliżyli tajniki badań kryminalistycznych – dużym zainteresowaniem cieszyło się porównywanie linii papilarnych oraz wyjaśnienie, na czym polega badanie DNA w kryminologii.

W kulisach auli swoje zdolności przedstawili aktorzy, którzy pokazali tradycję inscenizacji “Dziadów” w naszej szkole. W sektorze sportowym prezentował swe umiejętności szkolny zespół muzyczny. Równie dużym powodzeniem cieszyło się stoisko tłumacza – dwujęzyczność jest naszym atutem. W świetlicy szkolnej uczniowie ze zdolnościami artystycznymi mogli zaprojektować okładkę książki i wykazać się zdolnościami artystycznymi.

Kompozytor? Zawód dla człowieka z wrażliwą duszą… Wszakże naszym absolwentem jest pan Jan A. P. Kaczmarek – zdobywca Oscara – u nas każdy może odkryć swój talent!

Czekamy także na wybitnych architektów, może odmienią nasz miejski krajobraz, a  połączą to z pracą psychologów, którzy zajmą się dostosowaniem przestrzeni miejskiej do ludzkiego wymiaru, o czym napiszą wysoko wykwalifikowani dziennikarze…

Nie możemy doczekać się września, gdy nasi goście zawitają w murach I LO już jako uczniowie. Zapraszamy serdecznie!