Wywiad z Kasią Pośpiech, utalentowaną aktorką i absolwentką I LO

Z Katarzyną Pośpiech rozmawiał Adam Ptak (Przegląd Koniński; czytaj całość): ​Mimo że obecnie mieszka w Warszawie, jak sama mówi, będzie związana z naszym regionem na zawsze. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Chodziliśmy do jednej klasy o profilu humanistyczno-artystycznym. Wtedy jeszcze nie podchodziła do aktorstwa poważnie. Jednak dostała się do szkoły aktorskiej, występuje na deskach teatru, a teraz zagrała główną rolę w jednym z odcinków internetowej serii „Legend Polskich” Allegro w reżyserii nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego. Kasia Pośpiech, czyli młoda, utalentowana aktorka pochodząca z naszego regionu, wcieliła się w postać Jagi, czyli bohaterki, której w polskiej kinematografii jeszcze nie było i… zbiera bardzo pozytywne recenzje.

– Mimo że mieszkasz obecnie w Warszawie, czujesz się nadal związana z naszym regionem?

– Mieszkam w Warszawie od sześciu lat – zdążyłam się już przyzwyczaić do tego miasta i nazywać je domem. W naszych stronach zostawiłam rodzinę, przyjaciół i masę wspomnień, więc pod tym względem będę związana z tym regionem na zawsze.

– Chodziliśmy do jednej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, o profilu humanistyczno-artystycznym. Czy już wtedy wiedziałaś, że chcesz zostać aktorką? Pamiętam, że już wtedy występowałaś na szkolnej scenie.

– Od dziecka rozwijałam swoje małe pasje. Nie bez powodu wybrałam ten profil, ale nigdy nie podchodziłam do tego poważnie – byłam pewna, że nie dostanę się do szkoły teatralnej. Po liceum miałam rok przerwy, żeby dojrzeć do tej decyzji. Na szczęście się udało i nie musiałam myśleć nad „planem b”.

Czytaj dalej…