Wyróżnienie dla I LO!

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie od kilku lat uczestniczy w programie stypendialnym prowadzonym przez Fundację Świętego Mikołaja. Cel Programu: wspomaganie uczniów zdolnych i zaangażowanych w prace społeczne. Gratulujemy!  Na subkoncie naszej szkoły gromadzone są środki przeznaczane na ww stypendia. Środki pochodzą m.in. od anonimowych darczyńców, którzy regularnie wspierają naszych uzdolnionych uczniów. W bieżącym roku szkolnym dwie nasze uczennice otrzymują właśnie to stypendium. Zapraszamy do wsparcia zdolnych uczniów: a) poprzez udział w projekcie Internetowa kartka świąteczna.Jest to oryginalna forma życzeń, a także konkretne wsparcie dla programu stypendialnego, z którego korzystają nasi uczniowie! Wysyłka kartki jest możliwa pod adresem: https://www.mikolaj.org.pl/koleda/ b) poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz stypendiów. To bardzo proste! Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT):

– obliczyć 1 % podatku i wpisać obliczoną sumę w rubryce dotyczącej przekazania 1 %

–  KRS 0000126602  nr  wpisać KRS Fundacji Świętego Mikołaja:

– i nr naszej szkoły tzn. wpisać nazwę (koniecznie) w celu szczegółowym należy I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie

Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom i z  okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy dobrego zdrowia, pomyślności i wspaniałej świątecznej atmosfery w gronie rodzinnym.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice