„Women in Tech Camp”

W minionym tygodniu  Paula, uczennica klasy 3eg o profilu z rozszerzoną informatyką, uczestniczyła w wydarzeniu „Women in Tech Camp” w Bukowinie Tatrzańskiej, zorganizowanym przez fundację Perspektywy WOMEN in the Tech. Fundacja ta wspiera młode kobiety w rozwoju swojej kariery w branży IT. 

W październiku  za namową pani Renaty Pietrzak, Paula wypełniła formularz konkursowy jaki ogłosiła fundacja. Opisała w nim swoje dotychczasowe osiągnięcia i zainteresowania, a także  marzenia związane z kontynuacją nauki na politechnice. Wielkim zaskoczeniem okazało się, że Paula jako jedna z 25 licealistek w Polsce wygrała 5-dniowy, darmowy udział w warsztatach w Bukowinie Tatrzańskiej. 

Oto jak relacjonuje swój udział w tym wydarzeniu: “Czas tam spędziłam, na poznawaniu pasjonujących osobowości, wtajemniczeniu się w nowoczesne technologie oraz rozmowach z mentorami, którzy doradzali mi w przeróżnych sprawach związanych ze ścieżką dalszego kształcenia i zawodową. Miałam również wykłady z pracownikami min. firmy Amazon, Motorola, Solutions czy P&G. Jestem szczęśliwa, że mogłam brać w czymś takim udział, dostałam duży zastrzyk wiedzy, który na pewno wykorzystam. Dziewczyny! Jeśli interesują was rzeczy związane z informatyką, koniecznie wbijajcie na stronkę perspektywy.pl “.

Ciągiem dalszym udziału Pauli we wspomnianym projekcie jest aplikowanie do kolejnego programu stypendialno-mentoringowego „Dziewczyny w grze!” organizowanym przez Perspektywy WOMEN in the Tech. Trzymamy za Paule kciuki:-)