Udział klas biologicznych w kolejnym wykładzie

Uczniowie klas maturalnych 3dg i 3bg oraz ich młodsi koledzy i koleżanki, uczestniczyli w prelekcjach z zakresu dietetyki przygotowanych przez wykładowców z Akademii Nauk Stosowanych w Koninie- Panią dr Agnieszkę Saran-Jagodzińską, Panią dr Andżelikę Kargulewicz i Panią dr Agatę Juruć. 

Uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat roli, jaką odgrywa dietetyka w profilaktyce i leczeniu chorób. Dowiedzieli się również, czym zajmuje się jedna z dziedzin dietetyki zwana psychodietetyką. Na koniec wykładu uczniowie sprawdzili ile z niego pamiętają, biorąc udział w zawodach z użyciem aplikacji Kahoot.

Wiele z zagadnień omawianych podczas wykładów, może stanowić element powtórki przed egzaminem maturalnym. Należą do nich kwestie związane z ryzykiem zachorowania na choroby układu krążenia, które były tematem jednego z wykładów. 

Uczniowie wysoko ocenili wartość merytoryczną prelekcji. Mając większą świadomość wpływu tego, co jemy, na nasz organizm, z pewnością wielu z nas dłużej zastanowi się nad tym, co nałożyć na talerz, czy też kupić na drugie śniadanie. 

Pięknie dziękujemy.