Szkoła Naszych Marzeń!

Kontynuując działania w ramach stworzonej wspólnie wizji Szkoły Naszych Marzeń, na przełomie lutego i marca w konińskich placówkach oświatowych odbędzie się mapowanie zasobów. I LO w Koninie włącza się w współorganizację tego przedsięwzięcia. 19 lutego odbyło się spotkanie informacyjne w Młodzieżowym Domu Kultury, w którym wzięły udział dyrektor Elżbieta Świder oraz wicedyrektor Emilia Bugaj. 

W ramach mapowania ważne jest, by wskazać te działania z państwa placówek, które w Waszej ocenie mogą zasilić bank dobrych praktyk. Natomiast w ramach banku dobrych praktyk ważne jest, by dzielić się swoimi sukcesami, pomysłami z innymi osobami, placówkami, by inspirować innych, wprowadzać proces zmian i współtworzyć edukację opartą na relacji.

Edukacja konińska jest w naszych rękach, sercach i umysłach. Ogranicza nas tylko wyobraźnia (i finanse). Nasi uczniowie zyskają szansę na jeszcze lepszą edukację w mieście. Co zwiększa szanse na pozyskanie w przyszłości dobrych współpracowników czy nowych pracodawców. Wspólnie inspirując się i działając wchodźmy w zmianę.