Poznaj kino od podszewki!

Na kwiecień planowana jest wycieczka przedmiotowa, której wątek koncentrować się będzie wokół filmu, jego produkcji i historii.

W tym celu mamy zamiar wybrać się do Parku Filmowego Babelsberg (Poczdam). Jest to park tematyczny położony tuż obok jednych z najstarszych studiów filmowych na świecie, które w ubiegłym roku świętowały 100-lecie swego istnienia. To tutaj swą światową karierę rozpoczynali Marlena Dietrich i Billy Wilder, filmowego fachu uczył się młody Alfred Hitchcock, Roman Polański kręcił obsypanego nagrodami „Pianistę”, Quentin Tarantino „Bękarty Wojny”, a przed kamerami w różnych produkcjach występowali Kevin Spacey, Tom Cruise, Brad Pitt, Kate Winslet, Christoph Waltz i wiele innych znakomitych nazwisk świata filmu.

Drugiego dnia wizyta w Deutsche Kinemathek i Berlinale Palast, gdzie każdego roku na jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych przyznawane są Złote Niedźwiedzie. Ze względu na charakter wycieczki oferta skierowana jest wyłącznie do uczniów uczęszczających na lekcje języka niemieckiego. Zainteresowanych zapraszam po dodatkowe informacje do W. Galant i D. Kapuściński z klasy IIf.