Na początku października ekipa filmowa nagrywała materiał w Krakowie, miejscu zamieszkania Pani Profesor. Zrealizowano 2-godzinny wywiad, w którym Bohaterka opowiadała o dzieciństwie i latach wojny spędzonych we Lwowie, repatriacji do Polski, nauce w Ośrodku Naukowo-Wychowawczym w Krzeszowicach oraz studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Dodatkowo zarejestrowano ujęcia Pani Znamirowskiej w charakterystycznych miejscach Krakowa, m.in. na Rynku, Plantach, ul. Floriańskiej, przed Teatrem im. Słowackiego oraz na dziedzińcu Collegium Maius UJ. Zdigitalizowano również dokumenty i fotografie z jej domowego archiwum.
Przed twórcami filmu pozostały jeszcze uzupełniające nagrania w Koninie oraz kwerenda materiałów archiwalnych w zależności od potrzeb montażu.
Andrzej Moś, koniński filmowiec i uczeń Janiny Znamirowskiej, analizuje dotychczas zgromadzony materiał i opisuje go, co pozwoli opracować ramowy scenariusz i przygotować wstępną wersję montażową.
Już wkrótce na stronie internetowej I LO w Koninie opublikowany zostanie 5-minutowy zwiastun filmu. Jego premiera planowana jest na koniec listopada. Po zgromadzeniu całości materiału ekipę realizatorów czekają jeszcze prace montażowe, udźwiękowienie i postprodukcja.
Pomysłodawcy przedsięwzięcia zwrócili się do Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków I LO w Koninie z prośbą o objęcie patronatu oraz przyjęcie roli producenta wykonawczego.