Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem żegnamy Profesor Marię Kozłowską, która całe swoje zawodowe życie związała z biblioteką szkolną w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie.

W pamięci całej społeczności szkolnej zapisała się jako osoba niezwykle empatyczna, wrażliwa, pogodna, obdarzona ogromnym poczuciem humoru i umiejętnością skupiania się w życiu na tym, co najważniejsze.

Uczyliśmy się od niej, że nie ma nic ważniejszego od czasu poświęconego na spotkanie z drugim człowiekiem, wysłuchanie go, zrozumienie i udzielenie pomocy. To dzięki niej biblioteka szkolna była sercem I LO-miejscem, do którego przychodziliśmy nie tylko po książki, ale po uśmiech, życzliwe słowa, wsparcie w uczniowskich i nauczycielskich problemach .Często była pierwszą czytelniczką i recenzentką uczniowskich prób literackich, a jej trafne i życzliwe oceny pozwalały im ujrzeć światło dzienne.

Jej wielką pasją był wolontariat – przez wiele lat prowadziła Szkolne Koło PCK, a jej entuzjazm i zaangażowanie motywowały nas do działania na rzecz osób potrzebujących pomocy, wyzwalały radość ze sprostania towarzyszącym temu wyzwaniom, pozwalały odkrywać własne pasje i talenty.

Wielki smutek towarzyszący temu pożegnaniu splata się z ogromną wdzięcznością za wszystko, co Profesor Maria Kozłowska wniosła do historii I LO, w którym będzie zawsze obecna-w naszej pamięci i w naszych sercach.

Msza pogrzebowa odbędzie się 22 marca o godzinie 13.00  w kaplicy przy cmentarzu w Gosławicach.