Ostatnie pożegnanie

Z żalem żegnamy nauczyciela geografii Profesora Kazimierza Gmerka. 

Pracę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie rozpoczął  w 1972 roku i aż do roku 2016, kiedy odszedł na emeryturę, zarażał setki uczniów miłością do pieszych wędrówek i odkrywania świata. Pokazywał go na wycieczkach i sławnych obozach wędrownych, które organizował każdego lata. 

Z oddaniem w sercu wspominają go dzisiaj absolwenci, którym pokazał, że geografia to nauka nadzwyczaj interesująca. Wielu z nich poszło śladami Mistrza i zawsze mogli liczyć na mądre wsparcie, kiedy podczas studiów natrafili na mur z pozoru nie do przebycia. 

Dziś wspominamy też jego ironiczne poczucie humoru i nieznany innym nauczycielom luz, którym kupował serca kolejnych roczników. Dziękujemy za mądrość i naukę. Za wspólne śpiewy przy ogniskach i modlitwy przed kartkówkami.

Śmierć Profesora Kazimierza Gmerka zubaża nie tylko pracowników, uczniów i absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, ale całą społeczność miasta. Cześć Jego pamięci!

MSZA ŚW. POGRZEBOWA zostanie odprawiona dnia 21.03.2022 (poniedziałek) o godz. 11.00 w Kościele Św. Faustyny w Koninie (Chorzeń).