Odszedł nasz absolwent, Jan A. P. Kaczmarek

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci wybitnego absolwenta naszej szkoły, słynnego kompozytora Jana A. P. Kaczmarka. Jego wyjątkowy talent muzyczny i nieustająca pasja do sztuki uczyniły go jednym z najwybitniejszych kompozytorów współczesnych czasów.

Jan A. P. Kaczmarek był laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel” w 2005 roku. Jako absolwent naszej szkoły, Jan A. P. Kaczmarek zawsze podkreślał, jak ważną rolę w jego życiu odegrało tutejsze środowisko edukacyjne. Jego sukcesy są źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń uczniów i świadectwem, że marzenia mogą się spełniać dzięki pracy i determinacji. Szczególnie jesteśmy dumni z tego, że Jan A. P. Kaczmarek skomponował hymn naszej szkoły, który towarzyszy nam podczas wyjątkowych uroczystości, przypominając o wartościach, jakie przekazuje nasza placówka.

Wspominamy Jana A.P. Kaczmarka z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością za wszystko, co uczynił dla świata muzyki i kultury. Łączymy się w bólu z rodziną, przyjaciółmi oraz wszystkimi, którzy mieli zaszczyt go znać i współpracować z nim.

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje. Kompozytor, laureat Oscara miał 71 lat – TVN24