Noc Anglistów and more!

Uczniowie grupy dwujęzycznej z klas 2 i uczniowie z klasy Id odwiedzili Poznań! Co tam robiliśmy? Rozpoczęliśmy od wizyty na wystawie Body Worlds & the Cycle of Life. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tej lekcji anatomii! W niesamowity sposób ciało ludzkie zostało przekształcone w anatomiczny wzorzec pozwalający widzom zobaczyć szczegóły budowy ludzkiego ciała, których nigdy wcześniej nie widzieli.

W oczekiwaniu na Noc Anglistów na Wydziale Anglistyki UAM, nasza grupa odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku zagościł na terenie MTP. Były słodkości, wybieranie prezentów, pozowanie do zdjęć przy ozdobach bożonarodzeniowych, sporo śmiechu i zabawy🎄.

Ostatnim punktem programu (ale najważniejszym) był udział w zajęciach na Wydziale Anglistyki UAM. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w warsztatach nt. prawd i mitów o szybkim czytaniu prowadzonych przez prof. UAM Bogusławę Whyatt i min. przez mgr Ewę Tomczak (absolwentkę naszej szkoły!). Dowiedzieliśmy się jakie jest nasze tempo czytania a jedna z uczennic (wolontariuszka Marta na zdjęciach w laboratorium) wzięła udział w eksperymencie pokazującym jak eye-tracker rejestruje proces czytania. Na koniec wysłuchaliśmy wykładu prof. dr. hab. Radosława Dylewskiego i dr. Michała Remiszewskiego „O czym milczą podręczniki do wymowy, gramatyki? O strukturach zwykłych, fajnych, choć skrywanych, jakby tajnych.” Było naukowo ale zabawnie i interesująco. Wkrótce mamy nadzieję tam wrócić!

Wycieczkę zorganizowały p. A. Chojnacka i p. M. Siwińska-Wyrwa a wspomagała je p. A. Cieślak.