Nietypowe szkolenie geografów w I LO w dniu 08 czerwca 2016r.

 

Z inicjatywy doradcy metodycznego MODN – mgr Henryki Hypś spotkali się nauczyciele geografii z większości konińskich szkół. Spotkanie odbyło się w I LO w sali geograficznej i miało formę seminarium. Uczestnicy spotkania rozważali jak wykorzystać wiedzę oraz zdjęcia z podróży na lekcjach geografii. Główną postacią spotkania był mgr Kazimierz Gmerek – od 44 lat nauczyciel geografii w I LO, podróżnik i wychowawca wielu pokoleń geografów. Dlatego też uczestnikami spotkania byli wyłącznie wychowankowie Profesora Gmerka. Wspólnie obejrzano pokaz slajdów…
Oprócz części szkoleniowej było też miejsce na wspomnienia z czasów, gdy uczestnicy sami byli uczniami I LO i wspólnie ze swoim nauczycielem od geografii jeździli na narty czy inne wycieczki szkolne. Z powodu planowanego przejścia K. Gmerka na emeryturę były od uczestników spotkania podziękowania dla Profesora za to, że tak wielu swoich uczniów „zaraził” miłością do geografii.
Spotkanie przeniosło się do „Rogatki” nad Wartą, gdzie kontynuowano wspomnienia przy kolacji i lampce szampana. Atmosfera była ciepła, prawie rodzinna, a na niebie pojawiła się nawet tęcza… Zdjęcia tylko częściowo oddają atmosferę spotkania.