Ib klasą akademicką – relacja uczennicy!

We wtorek 07.11.2022 jako uczniowie klasy 1B o profilu dziennikarskim, wzięliśmy udział w inauguracji klas akademickich w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Jako klasa akademicka „Języki obce w mediach” mieliśmy zaszczyt zasiąść w auli i wziąć udział w immatrykulacji.

Po oficjalnym rozpoczęciu i wysłuchaniu przemówienia Rektora ANS otrzymaliśmy listy immatrykulacyjne, które w imieniu naszej klasy odebrali: Julia Tylak, Tymoteusz Grzeszkiewicz oraz Olga Zioła. Następnie głos zabrali dyrektorzy szkół biorących udział w uroczystości, w tym dyrektor naszego liceum, Pani Emilia Bugaj.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, dr Edyta Łoboda-Świątczak wygłosiła wykład na temat stresu egzaminacyjnego, w trakcie którego mogliśmy dowiedzieć się, skąd się bierze stres i jak sobie z nim radzić. Pani doktor przygotowała ciekawą prezentację, a sposób, w jaki ujęła temat, był bardzo przystępny dla nas, uczniów. Siedząc w auli ANS podczas słuchania wykładu, mogliśmy poczuć się jak studenci i zaczerpnąć trochę atmosfery przyszłego studenckiego życia.

Na zakończenie wraz z innymi klasami akademickimi zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, podczas którego zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a chętne osoby udzielały wywiadu lokalnym mediom.

Lilianna Stefaniak, uczennica kl.1B