Gratulacje dla Maturzystów I LO!

Gratulacje dla Maturzystów I LO! Zdawalność w naszej szkole na ostatnim egzaminie maturalnym to 91% , co jest wynikiem znacznie wyższym niż średni wynik liceów w Wielkopolsce – 84%. Przedmioty obowiązkowe na poziomie podstawowym zdawane przez wszystkich 225 tegorocznych maturzystów, język polski i matematyka, z wynikami powyżej średnich wyników w liceach w województwie: – język polski – 61,67% (trzeci wynik w Koninie) –  średni wynik w Wielkopolsce (licea) to 60% – matematyka – 61,72% (trzeci wynik w Koninie) – średni wynik w Wielkopolsce (licea)  to 59%.

Ale matematyka zdawana na poziomie rozszerzonym to już drugi wynik w Koninie, gdzie wyniki czołowych liceów plasowały się następująco: 1. miejsce  35,12%  2. miejsce I LO – 33,58%  3. miejsce 31,32%.

Najczęściej wybierany (w Polsce) przedmiot na poziomie rozszerzonym to język angielski (w tym roku 216 absolwentów ILO wybrało ten język na poziomie podstawowym), który okazuje się nie taki trudny, a średni wynik 76,7% z poziomu podstawowego znów jest powyżej wyniku liceów w Wielkopolsce. Ten język zdawany na poziomie rozszerzonym przez 126 maturzystów daje I LO wynik 62,4%, co plasuje nas na drugim miejscu w Koninie.

Uczniowie zdający (72 osoby)  geografię na poziomie rozszerzonym, uzyskali średnio 44,9%, co po raz kolejny okazuje się być wynikiem wyższym niż średni wynik w liceach w województwie i w kraju. 51 zdających w I LO przystąpiło do egzaminu z biologii na poziomie rozszerzonym i uzyskało średni wynik 43,14% – drugi wynik w Koninie! Średni wynik z chemii (37,31%) po raz kolejny plasuje I LO na drugim miejscu w mieście.

Na koniec wyniki 9-osobowej grupy maturzystów, którzy wybrali język niemiecki na maturze na poziomie podstawowym i 4-osobowej na poziomie rozszerzonym. Wyniki odpowiednio 90,7% i 77,5% – najlepsze  w Koninie!