Europejski Tydzień Języków Obcych

Pierwsze dwa dni Europejskiego Tygodnia Języków w I LO za nami! W poniedziałek gościliśmy w naszych murach pana dr. Marka Derenowskiego, wykładowcę PWSZ, który zabrał młodzież w pasjonującą podróż po Australii, oraz pana dr. Błażeja Osowskiego z UAM, który przybliżył uczniom tajniki naszej gwary.  Kolejny dzień rozpoczęliśmy od warsztatów fonetycznych z języka niemieckiego, które poprowadził zaproszony gość pan dr Grzegorz Pawłowski (PWSZ). W ramach lekcji języka niemieckiego realizowaliśmy również projekt Kościuszko International, prowadzony przez germanistę I LO pana Grzegorza Szopę, podczas którego młodzież mogła zapoznać się z bogatą historią polsko-niemieckiej wymiany młodzieży oraz programów europejskich Erasmus realizowanych w I LO. 

Na przerwach młodzież miała okazję “odwiedzić” kraje Europy, rozwiązać zadania, rebusy, poznać poszczególne kraje i poczuć ich klimat oraz skosztować tradycyjnych potraw czy napić się angielskiej herbaty☕ . Czeskie knedle, francuskie croissanty🥐 i sery oraz litewski kindziuk znikały w mgnieniu oka 😉

Na koniec nasi uczniowie zaprezentowali swoje wokalne umiejętności🎼🎤. Na “scenie” obok odnowionej kantyny zaprezentowali się Maja Champlewska 2c, Bartek Ośkowiak 1a i Iza Robak 1b.

Kolejne atrakcje przed nami. Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału!