Europejski Dzień Języków w I LO 2023 za nami!

Przez dwa dni zwiedzaliśmy europejskie kraje. Pierwszo- i drugoklasiści, wykazując się pomysłowością, umiejętnością współpracy oraz szeroką wiedzą kulturowo – geograficzną przygotowali w swoich salach tematyczne stoiska przedstawiając wylosowany wcześniej kraj. Podczas przerw można było poznać klimat odwiedzanego państwa, skosztować tradycyjnych potraw, napić się angielskiej herbaty, rozwiązać zagadki, rebusy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z charakterystyczną postacią danego regionu. 

We wtorek trzyosobowe drużyny z klas trzecich konkurowały o tytuł “Najlepszej klasy trzeciej w roku szkolnym 2023/2024 w ILO” biorąc udział w szkolnym konkursie języka angielskiego Who’s the best?. Minikoncert “Przerwa
z piosenką obcojęzyczną” przyciągnął wielu fanów dobrej muzyki, którzy gromadząc się na głównych schodach i przy kantynie szkolnej “Calipso” obejrzeli występy utalentowanych uczniów.

W ramach podsumowania obchodów Europejskiego Dnia Języków w I LO młodzież klas I i II wzięła udział w konkursie KAHOOT z wiedzy o europejskich krajach. Zwyciężyła klasa 1B (spośród klas pierwszych) i klasa 2c (spośród klas drugich). 

Tytuł “Najlepszej klasy trzeciej w roku szkolnym 2023/2024 w ILO” wywalczyli uczniowie klasy 3B: Julia Ofierzyńska, Julia Przybył, Kamil Leonczuk.

W najbardziej emocjonującym konkursie, na najciekawiej przedstawione państwo europejskie, zwyciężyła klasa 2E, prezentująca Wielką Brytanię. Na podium znalazły się również klasy 2A (II miejsce – Chorwacja) i 1E (III miejsce – Dania).

Wszystkim serdecznie gratulujemy!! Młodzieży szczególnie dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie swoich stanowisk. Mamy nadzieję, że świetnie się przy tym bawiliście.