Dzień Sportu w I LO!

W dniu 5 czerwca, podczas Dnia Sportu został zorganizowany międzyklasowy Turniej Sportowo-Rekreacyjny oraz Turniej Przeciągania Liny. W tym pierwszym – klasy musiały przejść osiem konkurencji, zdobywając za każdą z nich odpowiednią liczbę punktów, które w sumie dawały miejsce w końcowej klasyfikacji. Do walki sportowej przystąpiły wszystkie klasy, a najlepszą okazała się klasa 1e, zdobywając w sumie 115 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 1b z 111 punktami, a trzecie miejsce przypadło klasie 2b (106 punktów). Na zakończenie imprezy został rozegrany konkurs przeciągania liny. Drużyny walczyły ze sobą oddzielnie na poziomach klas I-szych i II-ich systemem pucharowym. Zwycięzcy poszczególnych poziomów spotkali się w finale. I tak – naprzeciw siebie siebie stanęły 2b i 1bII. W tym starciu lepsi okazali się starsi, a klasyfikacja końcowa Turnieju Przeciągania Liny przedstawia się następująco: 1 miejsce – 2b, 2 miejsce – 1bII, 3 miejsce – 2a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo przecież liczy się gra i dobra zabawa. Imprezę uświetnił pokaz szkolnej drużyny Aerobiku, która zdobyła w tym roku szkolnym tytuł Mistrza Wielkopolski.