Dzień dziecka na sportowo w I LO 2022

Tradycyjnie 1 czerwca odbyło się w naszej szkole Święto Sportu Szkolnego. Do rywalizacji o dwa puchary Dyrektora szkoły przystąpiło szesnaście drużyn klasowych. Jako pierwszy rozegrany został Turniej Sportowo-Rekreacyjny, w którym każda drużyna musiała przejść przez 10 różnych konkurencji, zbierając po drodze punkty w każdej z nich. Po dwóch godzinach zmagań z przeróżnymi próbami: skocznymi, rzutnymi, zręcznościowymi czy opartymi na współpracy drużynowej okazało się, iż miejsca na podium dzieli tylko jeden punkt różnicy. I tak zwycięzcami turnieju została klasa 2F- 95 pkt. (opiekun p. B. Kuśmierczak), drugie miejsce klasa 3Cs (opiekun p. D.Pasek) – 94 pkt., trzecie miejsce klasa 2B – 93 pkt. (opiekun p. A. Salzman). Następnie przystąpiliśmy do rozegrania Turnieju Przeciągania Liny systemem pucharowym. Po niemal godzinie pojedynków siłowych zwycięstwo odniosła klasa 2B, pokonując w finale klasę 1F. Trzecie miejsce wywalczyła klasa 1C. Dla triumfatorów organizatorzy przygotowali nagrody w postaci pucharów wypełnionych “złotymi słodkościami” i dyplomów, a dyrektor szkoły ww. klasy nagrodził dodatkową “N-ką” klasową. Na koniec dodam, iż atmosfera tego dnia była niesamowita, pogoda dopisała, a emocji, których doświadczyliśmy, nikt już nam nie zabierze. Dziękujemy wszystkim uczniom, opiekunom, sędziom i dyrekcji, bo wszyscy przyczyniliście się do tego, że ten dzień właśnie tak wyglądał i już szykujcie się na za rok.