Projekt Understanding – zgłoś się już dziś!

Po raz kolejny I LO i międzynarodowa organizacja studencka  AIESEC (największa na świecie!) zapraszają społeczność szkolną do wspólnego projektu, który wspiera Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ numer 10 – Mniej nierówności.
Celem projektu jest wykreowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie interakcji z reprezentantami różnych państw oraz rozwinięcie w młodych osobach empatii, krytycznego myślenia oraz podejmowania własnych, racjonalnych decyzji. Jak osiągnąć tak trudny cel? Poprzez warsztaty z przedstawicielami różnych kultur! Nigdzie nie musisz wyjeżdżać – wszystko na lekcjach języka angielskiego w Twojej szkole!

W tym roku gościmy w I LO 3 wolontariuszy (prawdopodobnie z Australii, Sri Lanki lub innego egzotycznego kraju) przez 3 tygodnie w grudniu i 3 tygodnie w styczniu. 

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie w roli gospodarza, zaproś do siebie na 1 tydzień 1 wolontariusza. Czekamy na Twoje zgłoszenie! Ty zapewniasz miejsce do spania, ciepły posiłek i towarzystwo, a co otrzymujesz w zamian? Twój gość świetnie posługuje się językiem angielskim, więc Ty i cała Twoja rodzina możecie doskonalić umiejętność komunikacji. Ponadto nabywasz nowe  doświadczenia oraz uczysz się współpracy z osobą z innego kręgu kulturowego. Kiedy Ty będziesz na lekcjach, Twój gość poprowadzi warsztaty w języku angielskim zgodnie z opracowanym planem. W każdej chwili możesz liczyć na wsparcie koordynatorek projektu – kontakt przez messenger lub telefoniczny. 

Projekt trwa od 2 do 21 grudnia 2019 r. 

Kolejna tura w styczniu! Od 7 do 25 stycznia 2020 r. 

Jeśli jesteś gotowy/gotowa na nowe doświadczenia, zgłoś się do p. Anny Cieślak, p. Aleksandry Halejcio-Stankowskiej lub p. Magdaleny Siwińskiej-Wyrwa.
Czekamy do 22 listopada! Nie zwlekaj! Możesz nie mieć już drugiej takiej szansy!