17 września- obchody 83. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz wywózek naszych rodaków na Syberię

17 września przedstawiciele grona pedagogicznego i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie wzięli udział w obchodach 83. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę. 17 września jest także datą upamiętniającą naszych rodaków wywiezionych na Syberię i stepy Kazachstanu, dlatego też jest to data szczególna dla naszej szkoły, dokładnie dziesięć lat temu rozpoczął swoją działalność Klub Wnuka Sybiraka przy naszym liceum, ściśle współpracujący ze Związkiem Sybiraków.
Obchody odbyły się w kościele św. Wojciecha na Morzysławiu, następnie uczestnicy złożyli kwiaty przy  kamieniu, upamiętniającym wywózki, cierpienie i śmierć, jakich doświadczyli Polacy w latach 1940-56 pod okupacją radziecką. Po ceremonii, odbyło się spotkanie potomków Sybiraków, przedstawicieli miasta, zaprzyjaźnionych związków
i stowarzyszeń kombatanckich oraz młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, które zostało uświetnione wystąpieniem p. Szymona Jagodzińskiego, odczytem wierszy autorstwa Anny Rudawcowej przez Wiktorię Kordylewską i Julię Stachowską, a także pieśni „Ojczyzno ma” i „Taki kraj” w wykonaniu Martyny Banaszak.