15. rocznica Oscara dla absolwenta I LO

27 lutego 2005 roku absolwent I LO w Koninie, pan Jan A. P. Kaczmarek otrzymał nagrodę Oscara za muzykę do filmu pt. „Marzyciel” w reż. M. Forstera.

Z okazji 15. rocznicy tego wydarzenia klasa 1As – w ramach projektu szkolnego „Klasa rządzi” – postanowiła przybliżyć społeczności szkolnej sylwetkę Jana A. P. Kaczmarka. Szkolne korytarze ozdobiły  plakaty przedstawiające sceny z filmów, do których muzykę skomponował Jan A. P. Kaczmarek. Na czerwonym dywanie stanęła ścianka przedstawiająca Johna Travoltę wręczającego statuetkę laureatowi Oscara. Klasa 1As wystąpiła w strojach wieczorowych, wzbudzając zainteresowanie koleżanek i kolegów, a podczas przerw można było posłuchać muzyki filmowej ze szkolnego radiowęzła.

W auli szkolnej uczniowie powitali zebranych gości, wśród których znajdowała się szkolna koleżanka Jana A. P. Kaczmarka – p. Grażyna Bonicka, emerytowana nauczycielka języka angielskiego w I LO. Po uroczystości p. Bonicka udzieliła uczniom wywiadu, wspominając m. in. koleżeńskie relacje, spotkania z Janem A. P. Kaczmarkiem, czy też własną reakcję na wiadomość o Nagrodzie Akademii Filmowej przyznanej koledze z liceum.

Słowa „Jesteśmy z Pana dumni” stanowiące zakończenie prezentacji klasy 1As, stały się pozdrowieniem i zaproszeniem, przekazanym w relacji na żywo panu Janowi A. P. Kaczmarkowi. Ostatnie spotkanie uczniów naszego liceum z laureatem Oscara miało miejsce w 2012 roku i z niecierpliwością czekamy na następne!