Europejski Dzień Języków Obcych x 3!

Przez trzy dni w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych!

Odwiedziliśmy 20 państw dzięki stoiskom przygotowanym przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Podczas długich przerw chętni uczniowie podzielili się swoim talentem śpiewając wybrane przez siebie piosenki. 

We wtorek 27 września uczniowie klas 3d, 3b, 3e i 4dsD uczestniczyli w warsztatach fonetycznych z języka niemieckiego i angielskiego przeprowadzonych przez panią dr Magdalenę Wojtkowiak i pana dr. Grzegorza Pawłowskiego w ramach współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Koninie. Mieliśmy również przyjemność gościć panią dr Ewę Rybicką, której wykładu pt. „Obraz imigranta w literaturze kanadyjskiej” wysłuchali uczniowie klas 4b i 4c.

Ponadto trzecioklasiści rywalizowali o miano „Najlepszej klasy z języka angielskiego w I LO w 2022 r” biorąc udział w szkolnym konkursie „WHO’S THE BEST?”.

W środę 28 września w ramach podsumowania święta języków obcych odbył się konkurs KAHOOT w języku angielskim  na temat krajów zaprezentowanych w poprzednich dniach. Klasa 3E zajmując I miejsce wygrała N-kę klasową. Następnie ogłoszono wynik konkursu “WHO’S THE BEST?”, który wygrała klasa 3C uzyskując tytuł “Najlepszej klasy z języka angielskiego w I LO w 2022 r”.

W konkursie na najciekawiej przedstawione państwo europejskie zwycięzcą okazała się być klasa 3D prezentując Grecję. Drugie miejsce zajęła klasa 3A przedstawiając Polskę. Natomiast trzecie miejsce zdobyła klasa 3C ukazując Włochy w nietypowy sposób.